Zazdrosna kobieta kłóci się ze swoim facetem

Jak przestać być zazdrosnym?

Przejdź do galerii zdjęć
Zazdrość to uczucie, które czasem towarzyszy każdemu z nas. Nawet jeśli nie chcemy by z nami była, to zdarza się, że na widok tego, co mają inni, świecą nam się oczy. Zazdrościmy koleżankom inteligentnych partnerów, pięknych domów, czy zagranicznych wakacji. Czasem ta zazdrość staje się dla nas najlepszą motywacją do działania, innym razem niszczy nas od środka i psuje nasze relacje. Jak z nią walczyć? Jak przestać być zazdrosnym?
Reklama
Zazdrość może zniszczyć nawet związek Łatwo jest udręczyć partnera, który jest wobec nas szczery i nigdy nas nie zdradził. Jeżeli codziennie masz do niego pretensje o to, że za długo z kimś rozmawia, albo wyszedł na piwo i to z kolegami to zdecydowanie masz ze sobą problem. Wolałabyś, żeby wciąż był obok Ciebie. Nie pozwalasz mu się ruszyć z domu i to wcale nie dlatego, że tak bardzo odpowiada Ci jego towarzystwo, że nie chcesz by czas z Wami spędzał ktoś jeszcze. Ty po prostu chcesz go mieć stale na oku. Jak panować nad zazdrością? Trudno jest pogodzić się z faktem, że zawsze będą ludzie lepsi i gorsi od Ciebie. I to pod każdym względem. Nie możesz się ciągle z nimi porównywać, bo nie zwalczysz swojej zazdrości. Najgorsze jest jednak to, że zupełnie przestaniesz się szanować. By zwalczyć Twoją zazdrość, musisz uwierzyć w siebie. Pomyśl, czy gdyby Twój mężczyzna nie był Tobą zainteresowany, to byłby z Tobą w związku? Z pewnością nie! Dlatego, zamiast wciąż wmawiać sobie, że masz za małe piersi czy zbyt szerokie biodra, zapytaj partnera, co mu się w Tobie podoba. Myśl o pozytywach. Staraj się, by szklanka była do połowy pełna, a nie pusta. Co jeszcze możesz zrobić, by zwalczyć tę okropną zazdrość? Zobacz też: Jak radzić sobie z manipulacją? Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jak dobrze wypaść? Jak docenić siebie? Potrafisz to robić?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: zazdrosc
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Kobieta rozmawiająca przez telefon, za nia mężczyzna z założonymi rękami
Czy kiedykolwiek czułaś, że zazdrość w Twoim związku jest przytłaczająca? Czy często zastanawiasz się, czy twoje podejrzenia są uzasadnione? Jeśli tak, możliwe, że masz do czynienia z Zespołem Otella. Ten syndrom, znany również jako zazdrość urojeniowa lub psychoza Otella, może prowadzić do poważnych problemów w związku, a nawet do zachowań ryzykownych. W tym artykule dowiesz się, czym jest Zespół Otella, jak go rozpoznać i jak radzić sobie z obsesją zazdrości.
Zazdrość partnera
Zazdrość partnera o dziecko zdarza się znacznie częściej, niż mogłoby się to wydawać. Okazywać ją może zarówno matka, jak i ojciec, zależnie od płci dziecka i tego, z kim spędza ono więcej czasu. Taki stan rzeczy jest niebezpieczny nie tylko dla relacji, ale także prawidłowego rozwoju pociechy. Nie może być traktowana jako wróg przez najbliższą osobę, a do tego często dochodzi.
dziecko bije innych
Zazdrość potrafi doprowadzić związek do rozpadu, ale czasami nie pojawia się ona między partnerami. Dziecko także może ją okazywać, szczególnie jeśli jego rodzic jest po rozwodzie i zaczyna spotykać się z kimś nowym. Często ignoruje się oczywiste sygnały świadczące o takim stanie rzeczy. Nie należy tego robić, bo choć dziecko nie zawsze rozumie, co robi, to może negatywnie wpłynąć na rozwijającą się relację.
Reklama
Reklama
Reklama