Jak nauczyć dziecko języka obcego?

Dziecko Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
Oceń:
4 / 9 głosów

Bez znajomości języka obcego, naprawdę trudno odnieść sukces w dzisiejszych czasach. Chyba że mamy pod sobą ludzi, którzy robią wiele rzeczy za nas - rozmawiają po angielsku z potencjalnym klientem, czy tłumaczą dla nas stos dokumentów. Mimo wszystko jednak język należałoby znać, a im wcześniej zaczniemy się z nim zapoznawać, tym łatwiej pójdzie nam nauka.

Jak nauczyć dziecko języka obcego?

Najbardziej to prawidłowa odpowiedź to : zacząć jak najszybciej. Pierwsze lata życia dziecka to taki czas, gdy chłonie ono jak gąbka wszystkie nowe informacje. Poznaje świat przez zabawę i nie ma nawet świadomości, że czegoś się uczy. Dlatego nauka języków obcych w okresie dziecięcym nie jest przykrym obowiązkiem, a dobrą zabawą. A jak nauczyć dziecko języka obcego?

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko sprawnie posługiwało się językiem obcym spraw, aby obcowało z nim na co dzień. Oczywiście najłatwiej mają dzieci, które mieszkają z rodzicami za granicą. Wtedy zazwyczaj jest to pokolenie dwujęzyczne. Ale co zrobić, gdy nie macie takiej możliwości? Jest wiele programów edukacyjnych i bajek, które są dostępne dla dzieci w językach obcych - najpopularniejszy to oczywiście angielski. Jeśli maluch poprosi Cię o włączenie bajeczki, zaproponuj mu tę po angielsku. Nawet jeśli początkowo będzie protestował, szybko przestanie mu to robić różnicę. Książeczka na dobranoc również może być po angielsku. Wspólne czytanie takich lektur może też stać się okazją do powtarzania pewnych słówek.

Źródło: pixabay.com