Migrena - jak sobie z nią radzić?

Zdrowie Poniedziałek, 2 września 2019
Oceń:
4 / 15 głosów

Migrena to bardzo nieprzyjemna choroba, która ma podłoże neurologiczne. Ból głowy, który pojawia się przy migrenie, jest często nie do zniesienia i bywa, że najpopularniejsze leki przeciwbólowe, dostępne w aptekach bez recepty, nie dają rady go zniwelować. Jak więc sobie radzić z migreną?

Migrena to nie żarty!

Jeśli męczy Cię silny i nawracający ból głowy, powinnaś natychmiast skonsultować się z lekarzem, bo choć istnieją domowe sposoby na zmniejszenie bóli migrenowych, to jednak trudno jest się ich pozbyć całkowicie. Dziś podpowiemy Ci jak przetrwać ataki migreny za pomocą domowych sposobów.

Męczy Cię migrena? Jeśli masz z nią styczność od jakiegoś czasu potrafisz już ocenić, kiedy zbliża się atak bólu. Im wcześniej zareagujesz i zażyjesz leki przeciwbólowe tym większa szansa, że ból nie rozwinie się do niewyobrażalnego stopnia. Na początek sięgnij po dostępne bez recepty lekarstwa z paracetamolem, bądź ibuprofenem. Gdy zażyjesz je w odpowiednim czasie jesteś w stanie zniwelować ból. Migrena, to również światłowstręt, dlatego atak bólu staraj się przetrwać w miejscu, gdzie nie dociera światło. Wystarczy, że zasłonisz rolety albo zasłony i się położysz. Pamiętaj o tym, by wypoczywać w ciszy.

Źródło: pixabay.com