Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Dom i ogród Niedziela, 8 września 2019
Oceń:
4 / 17 głosów

Za oknem już prawdziwa jesień, choć dopiero co cieszyliśmy się upałami. Pogoda zmieniła się o 180 stopni i niestety nie mamy na to wpływu. Za chwilę rozpocznie się okres grzewczy, a my spragnieni wyższych temperatur bez opamiętania będziemy odkręcać grzejniki nawet wtedy, gdy nie będzie nam to potrzebne. Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Wiemy jak oszczędzać na ogrzewaniu!

Bo naprawdę się da. Wiele osób mówi, że przecież nie będzie sobie odmawiać odrobiny ciepła jesienią, czy zimową porą. Ale wcale nie o to chodzi. Często nawet nie zauważamy, że korzystamy z ogrzewania w momentach, w których nie jest to nam do niczego potrzebne. Dziś podpowiemy Wam jak się ich doszukać.

Rachunki za ogrzewanie potrafią być naprawdę wysokie. Zwłaszcza, kiedy zima jest sroga, a i jesień nie odpuszcza. Wówczas gdy tylko dowiadujemy się, że nasze mieszkania może otulić fala ciepła, rozkręcamy grzejniki na sto procent. Tylko po co? Po pierwsze.. jeśli ustawimy grzejnik na maksymalną temperaturę, powietrze w mieszkaniu będzie bardzo suche, a tego chcemy uniknąć. Ponadto dobrze jest też obniżać temperaturę grzania nocą. Wtedy i tak skrywamy się pod ciepłymi kołdrami, a w chłodniejszym pomieszczeniu przyjemniej się śpi.

Źródło: pl.freepik.com