Jak wybrać herbatę?

Dom i ogród Poniedziałek, 9 września 2019
Oceń:
4 / 19 głosów

Wielbicieli herbaty nie brakuje. Można nawet rzec, że z całą pewnością jest ich więcej, niż rasowych kawoszy. Jest wiele powodów, dla których warto pić różne rodzaje herbaty.

Jak wybrać herbatę?

Każdy jej rodzaj ma tak naprawdę inne właściwości, ale wszystkie są dobre dla naszego zdrowia. Oczywiście pod warunkiem, że sięgniemy raczej po herbatę liściastą, a nie tę, dostępną wyłącznie w torebkach, jako gotowa mieszanka.
Picie herbaty to prawdziwa przyjemność. Szczególnie w długie, jesienne czy zimowe wieczory, kiedy marzymy tylko o tym, by wskoczyć pod swój ukochany koc z książką w ręku. Wtedy herbata jest naprawdę dobrym kompanem, zwłaszcza gdy "doprawimy" ją szczyptą cynamonu, plastrami cytryny czy pomarańczy i imbirem. Dziś, opowiemy Wam o rodzajach herbaty.

Najpopularniejsza jest herbata czarna, która pochodzi z Chin. Przez to, iż poddawana jest procesowi całkowitego utleniania jej smak jest dużo bardziej wyrazisty niż innych herbat. Gdy producent chce uzyskać inny smak, miesza liście czarnej herbaty z innymi roślinami, powstają przez to niesamowite połączenia, jak na przykład Earl Grey. Czarna herbata ma wiele zalet - świetnie działa na nasz układ pokarmowy, jest idealna w sytuacjach, gdy żołądek nie daje rady w trakcie spożywania jakiś ciężkich potraw. Obniża ciśnienie, jest dla nas wsparciem przy zatruciach pokarmowych. Warto ją pić codziennie.

Źródło: pixabay.com