Co powinno umieć roczne dziecko?

Dziecko Wtorek, 10 września 2019
Oceń:
4 / 20 głosów

Trzynasty miesiąc życia Twojego dziecka to wyjątkowy czas. To wtedy właśnie Twój maluszek przestaje być niemowlakiem. Co powinno umieć roczne dziecko?

Nie wszystko musi być jak w zegarku

Dzieci są różne i wszyscy o tym wiemy. Dlatego, jeśli przeczytasz tutaj, że roczne dziecko powinno już samo biegać, nie przejmuj się, jeśli rozwija się prawidłowo, a nie zrobiło jeszcze pierwszych, samodzielnych kroczków. Bądź pewna, że któregoś dnia po prostu wstanie i pójdzie. Masa rocznego dziecka jest mniej więcej trzy razy większa niż ta urodzeniowa. Maluch mierzy wówczas około 75-78 centymetrów - a co powinno umieć roczne dziecko?

Roczniak chętnie zwiedza świat na własnych nogach. Często brakuje mu jeszcze umiejętności i odwagi by zacząć chodzić samodzielnie, ale już z mniejszą siłą trzyma rodzica za palec. Dodatkowo potrafi także znaleźć się po chwili na samej górze schodów, za to nie wie jeszcze co zrobić, by bezpiecznie z nich zejść. Roczne dziecko potrafi budować wieżę z klocków, a raczej budowlę, bo trudno nazwać wieżą dwa elementy - jeden na drugim. Jeśli więc nie masz jeszcze w domu klocków, teraz możesz kupić swojemu maluchowi te pierwsze.

Źródło: pixabay.com