3 najważniejsze rzeczy, które chcesz usłyszeć od swojego mężczyzny!
Udostępnij Google News
Związki

3 najważniejsze rzeczy, które chcesz usłyszeć od swojego mężczyzny!

To prawda, że kobiety są bardziej emocjonalne od mężczyzn. Implikuje to fakt, że pragniemy i uwielbiamy słuchać komplementów. Szczególnie tych, które wychodzą z ust naszego ukochanego mężczyzny. Dla kobiety werbalne komunikaty w związku ważniejsze są, niż te niewerbalne. Słowo ma większy zasięg i większą wartość niż dotyk.

Wydaje się, że współcześni mężczyźni czasami o tym zapominają – a nie powinni! Jakie więc słowa, jakie komplementy i zdania według kobiet są przez nie najbardziej i najczęściej oczekiwane?

1. Kocham cię

Nie jest zaskoczeniem, że to zdanie, najprostsze bodaj wyznanie swoich uczuć, jest tak wysoko w tym rankingu. Nie dotyczy ono jedynie kobiet, które w związku są od niedawna i oczekują tych słów po raz pierwszy – chociaż oczywiście wtedy szczęście z ich usłyszenia jest podwójne.

Często dotyczy to właśnie kobiet w związkach długoletnich, gdzie te pierwsze fazy miłości są już przeszłością, a związek przechodzi w fazę związku partnerskiego budowanego na wspólnym zaufaniu, mieszkaniu razem i wspólnym życiu. Mężczyźni zapominają wtedy, że tak proste słowa najbardziej uszczęśliwić mogą ich kobietę.

2. Uwielbiam to, co robisz

Każda z nas chciałaby także usłyszeć od swojego mężczyzny pochwałę dotyczącą tego, co właśnie robi. Może to być praca, którą wykonuje na co dzień – zarówno ta zawodowa, jak i ta typowo domowa. Pokazanie nam, kobietom, że jesteśmy w czymś dobre, jest dla nas szczególnie ważne. Zauważenie naszych starań, naszej multizadaniowości i świetnej organizacji codziennej pracy jest dla nas bardzo ważne.

3. Jesteś piękna

Kobietom schlebiają również wszystkie komplementy dotyczące ich urody. Szczególnie w dzisiejszym świecie, w którym kobieta na każdym kroku jest „ulepszana”, dodawane są jej wyolbrzymione atrybuty kobiecości w każdej postaci – Photoshop rządzi rynkiem reklamy, czasopism i Internetu.

Szczególnie więc kobiety chcą usłyszeć od swojego mężczyzny, że są dla niego atrakcyjne, że wciąż mocno mu się podobają. Ważne to jest także z tego względu, że zazwyczaj Panie bardzo starają się dbając o swój wygląd: poświęcają mu z pewnością więcej czasu niż mężczyźni i chciałyby również za to zostać docenione.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie