Co robić, kiedy dziecko Cię nie słucha?

Dziecko Sobota, 12 października 2019
Oceń:
4 / 13 głosów

Co za niegrzeczne dziecko! Często to słyszysz? Bo twój syn, czy córka nieźle dokazuje i wszędzie go pełno?Ale przecież starasz się być dla niego nie tylko przyjaciele, ale przede wszystkim matką. Kimś, przed kim dziecko powinno teoretycznie czuć respekt, prawda? Może źle do niego mówisz? Skoro Cię nie słucha! Dziś podpowiemy, jak postępować z nieusłuchanym dzieckiem.

Co robić, gdy dziecko Cię nie słucha?

Pewnie tego nie wiesz, ale często to twoje zachowanie prowokuje twoje dziecko do tego, żeby na twoje prośby odpowiadało "nie"! Musisz też pamiętać, że dziecko przeżywa w swoim życiu wiele różnych okresów, niektóre z nich prowadzą do wzmożonego buntu, kiedy to maluchowi trudno panować nad emocjami. To wtedy rodzice przeżywają prawdziwą traumę, gdyż nie mają pojęcia jak sobie poradzić z małym łobuziakiem, a da się! I to bez kar czy krzyków. Jak? Przeczytaj!

Skończ z wiecznymi pytaniami. Jeśli chcesz, byście akurat teraz wyszli na spacer, to oznajmij do dziecku a nie pytaj - czy chcesz teraz wyjść? Takie zachowanie może sprowokować mówienie NIE. Nie pytaj: czy możesz się ubrać? Mów: ubierz się, teraz jest pora na spacer i za chwilę wychodzimy. W taki sposób przejmujesz w stu procentach kontrolę nad sytuację i nie wywołasz histerii u swojego dziecka.

Źródło: pixabay.com