Co dzieje się w mózgu w trakcie seksu?

Związki Niedziela, 13 października 2019
Oceń:
4 / 16 głosów

Pewnie się tego nie spodziewasz, ale twój mózg i przeżycia seksualne mają wiele wspólnego. To od niego w zasadzie zależy czy seks będzie dla ciebie przyjemny, czy nie, oraz co tak naprawdę będziesz czuła w trakcie współżycia.

Co się dzieje w mózgu w trakcie seksu?

Wiesz, dlaczego odczuwasz to ogromne pożądanie? To mózg uwalnia w trakcie zbliżenia hormony, które pozwalają ci "czuć bardziej". Serce bije ci wtedy tak szybko i wijesz się z rozkoszy. Do tego to przyjemne łaskotanie w żołądku. Pomyśl o tym, choćby teraz. Z pewnością znów je poczujesz.
Podczas współżycia, część mózgu wykorzystywana jest w większym, a część w mniejszym stopniu. Badania wykazały, że jeśli chodzi o kobiety, to gdy przeżywają one orgazm, zazwyczaj pracuje na sto procent aż 30 % ich mózgu.

Jakie hormony uwalniają się w trakcie stosunku? Za co są odpowiedzialne? Przeczytaj!

Za wszelkie emocje a także popęd seksualny odpowiada w naszym mózgu tak zwany układ limbiczny, który uaktywnia się w trakcie stosunku. To, co dzieje się z naszym ciałem podczas seksu to nie żadne racjonalne myślenie, to właśnie emocje. Można z tego wywnioskować, że podczas seksu ta część naszego mózgu, która odpowiada za racjonalne myślenie i myślenie w ogóle, przechodzi w stan uśpienia.

Źródło: pixabay.com