Jak zbudować dobrą relację z partnerem?

Związki Sobota, 5 października 2019
Oceń:
4 / 22 głosów

Jak być dobrym partnerem? Co zrobić, żeby w tym związku partnerskim żyło się nam naprawdę dobrze? Jak dbać o naszą relację, aby ją mądrze rozwijać? Dziś postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania!

Jak zbudować dobrą relację z partnerem?

Tak naprawdę w każdej bliskiej relacji najważniejsza jest rozmowa. Partnerom często wydaje się, że jeśli uprawiają seks, spotykają się z przyjaciółmi czy znajomymi, wychodzą razem do kina, to robią już dla siebie nawzajem dosłownie wszystko. Ale to nie prawda. Jeśli ze sobą nie rozmawiają, to często brakuje im porozumienia. Nie znają i nie rozumieją swoich potrzeb. Co zrobić, by zadbać o tę prawdziwą bliskość? Podpowiadamy!

Jeśli chcesz, aby relacje w Twoim związku były naprawdę dobre, zdecydowanie nie możesz pozwolić na to aby któraś ze stron manipulowała drugą. Nigdy nie będzie tak, że nasz partner spełni nasze wszystkie zachcianki, bo coś może mu naprawdę w naszych prośbach przeszkadzać. Nie wolno Wam stosować wtedy manipulacji do osiągnięcia swojego celu. Ważne jest również to, aby dać drugiej stronie swoiste poczucie wolności. Wiadomo, że nie chodzi o życie w otwartym związku, ale każdy ma prawo do samotnego wyjścia z koleżankami czy z kolegami, w przeciwnym razie poczujecie się tak, jakby każde z Was było ptaszkiem w klatce, a to zdecydowanie Was do siebie nie zbliży, a na pewno oddali.

Źródło: pixabay.com