Ból brzucha w ciąży - co może oznaczać i co wtedy zrobić?

Dziecko Środa, 23 października 2019
Oceń:
4 / 22 głosów

Ciąża to taki wyjątkowy czas, gdy kobieta powinna dbać o siebie jeszcze bardziej niż zazwyczaj. Robi więc okresowe badania i choć nie rezygnuje z codziennych aktywności, to jednak bywa nieco bardziej ostrożna. A co, jeśli u ciężarnej kobiety pojawią się jakieś dolegliwości bólowe? Jak ma sobie z nimi poradzić?

Ból brzucha w ciąży

Ból brzucha w ciąży pojawia się dość często. Szczególnie na początku, gdy zarodek się zagnieżdża. Najczęściej te dolegliwości bólowe nie mają jakiejś poważnej przyczyny, aczkolwiek zdarza się, że jest inaczej. Jeśli ból jest regularny, a do tego uporczywy, nigdy nie wolno go ignorować. Co zrobić w takim przypadku?

Kiedy jesteś w ciąży, wszystko w zasadzie jest dla Ciebie niepokojącą oznaką. Jeśli przeżywasz orgazm, to pojawiają się czasem delikatne skurcze brzucha, ale nie ma powodów do obaw, jeżeli ciąża przebiega książkowo, możesz do woli korzystać z radosnych uniesień. Ból brzucha w ciąży może pojawić się również wówczas, gdy męczą cię gazy oraz wzdęcia. To przez hormony, trawisz teraz znacznie wolniej więc wzdęcia są pewnie twoją codzienności. Ale tutaj też nie ma powodu do obaw.

Źródło: pixabay.com