Czy kupowanie na promocjach się opłaca?

Finanse Poniedziałek, 28 października 2019
Oceń:
4 / 24 głosów

Chyba nie ma na tym świecie osoby, która nie lubiłaby wyprzedaży i promocji, prawda? Niestety ta miłość do promocji potrafi być czasem zgubna i jeśli nie przemyślimy dobrze naszych zakupów, możemy więcej stracić, niż zyskać.

Jak kupować na promocjach, by naprawdę na nich zyskać?

Kiedy wchodzimy do klepu wypełnionego po brzegi towarem, z przyczepionymi czerwonymi kartkami informującymi o promocji wpadamy w zakupowy szał. Radość i euforia związana z wychwyceniem promocji sięga zenitu. Ale gdy docieramy do domu i na spokojnie przyglądamy się wszystkiemu, co udało się nam upolować, nasz nastrój zazwyczaj się zmienia. Okazuje się, że niektóre zakupy są zupełnie nietrafione, a gdy kupujemy coś w promocji, czasem nie mamy opcji zwrotu. Jak mądrze kupować na wyprzedażach? Podpowiadamy!

Najbardziej opłaca się kupować towary podczas posezonowych wyprzedaży. Pod koniec zimy, buty zimowe są tańsze zwykle o kilkadziesiąt procent. Z tymże na takim okazjach zazwyczaj mogą zaoszczędzić jedynie dorośli. Jeśli nosisz od lat ten sam rozmiar obuwia raczej możesz mieć pewność, że w następnym sezonie buty dalej będą idealnie leżały na twojej stopie. W przypadku dzieci natomiast może być różnie, a jeśli kupisz dziecku buty na wyprzedaży, a później okaże się, że ani razu ich nie założy, to raczej zbędny wydatek, a nie oszczędność. Z wyborem ubrań na posezonowej wyprzedaży jest łatwiej. Zawsze można brać je trochę na wyrost.

Źródło: pixabay.com