Narty dla kobiety – jak wybrać najlepiej?

Narty dla kobiety – jak wybrać najlepiej?

Zakup nart dla kobiety to nie lada wyzwanie. Konieczne jest bowiem połączenie odpowiedniej funkcjonalności z wyglądem oraz poziomem zaawansowania. W tym tekście postanowimy pomóc Ci w wyborze nart tak, byś mogła czerpać z jazdy, jak najwięcej przyjemności i nie czuła się na stoku jak kopciuszek. Zaczynamy!
Reklama

Przygotuj się do wizyty w sklepie

Wybierając się do sklepu narciarskiego warto zastanowić się nad tym, czego właściwie oczekujesz. Spróbuj też, w miarę możliwości, określić poziom zaawansowania, jaki prezentujesz. Może Ci w tym pomóc np. instruktor, który widział Cię na stoku lub znajomy mający pojęcie o narciarstwie. Jest to bardzo ważne, ponieważ narty kupuje się, biorąc pod uwagę wiele czynników. Bez kozery można stwierdzić, że to trochę, jak z samochodami. Potrzeba rozwagi i nieco wiedzy, by wybrać odpowiedni.

Na co zwrócić uwagę, kupując narty dla kobiety?

Jest kilka istotnych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie nart. Poniżej znajdziesz najważniejsze z nich.

Promień skrętu

Promień taliowania nart to parametr, który znacznie wpływa na jazdę. Gdy jest krótki, podczas jazdy będziesz mieć wrażenie większej kontroli. Z kolei, jeśli szukasz sprzętu do szybkiej i dynamicznej jazdy, krótki promień może sprawić, że odczujesz pewną nerwowość.
Reklama
Na początek polecamy narty o nieco większym radiusie, który gwarantuje stabilność i jest idealny dla  mniej zaawansowanych zawodników.

Długość nart

Tutaj nie ma wielkiej filozofii. Długie narty są stabilne, a krótkie lepsze do szybkiej jazdy i dynamicznej zmiany kierunku. Panie bardzo często jednak popełniają podstawowy błąd i kierują się w swoich decyzjach chwilowymi trendami. Krótkie narty ostatnimi czasy zyskały na popularności, ponieważ wyglądają lepiej w zestawieniu z zazwyczaj drobnymi kobietami. Tobie jednak polecamy zastanowienie się, jaki styl jazdy preferujesz i dokonanie decyzji pod tym względem.

Profil boczny, czyli rocker

Ten element nart jest również ściśle związany ze stylem jazdy, jaki preferujesz. Rocker to zwiększone wygięcie dziobów i tyłów nart.
Reklama
Ma to wpływ na uniwersalność konkretnego modelu. Jeśli wolisz jeździć po miękkim podłożu i mokrym śniegu to znak, że lepszym wyjściem dla Ciebie będzie większy rocker. Narty z tzw. piste rockerem będą z kolei lepsze, gdy potrzebujesz czegoś uniwersalnego i nie chcesz się ograniczać.

Sztywność nart

Parametr, na który również warto zwrócić uwagę. Sztywniejsze modele lepiej zatrzymają Cię w skręcie na krawędzi. Początkującym polecamy jednak bardziej miękkie, które dają kontrolę oraz pozwalają na łatwiejsze wyhamowanie oraz zmianę kierunku.

Masz już narty? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

Sprzęt jest bardzo ważny, ale jeszcze ważniejsze jest bezpieczeństwo. Właśnie z tego powodu zalecamy Ci zaopatrzyć się w ubezpieczenie narciarskie stworzone specjalnie dla osób, które lubią poszaleć na stoku. W ramach polisy znajdziesz: - pokrycie kosztów leczenia poza granicami Polski, - pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań w górach, - OC, - NNW, - ochronę sprzętu. Oczywiście nie zapomnij przed podpisaniem umowy sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie polisa ma wszystkie niezbędne zapisy.
Reklama
Informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy). Jeśli zainteresował Cię ten temat, to najlepszą polisę narciarską online kupisz na https://wakacyjnapolisa.pl/

Podsumowanie

Jak widzisz, zakup nart dla kobiety nie jest niczym prostym, ponieważ jest bardzo dużo zmiennych, o których trzeba pamiętać. Nie oznacza to jednak, że jest to misja niemożliwa. Jeśli masz możliwość, to zabierz ze sobą kogoś, kto zna się lepiej od Ciebie i Ci doradzi. Gdy już kupisz wymarzone narty, pamiętaj o zabezpieczeniu swojego zimowego wyjazdu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama