Jak walczyć z nieśmiałością?
Udostępnij Google News
Psychologia

Jak walczyć z nieśmiałością?

Nieśmiałość potrafi zniszczyć dosłownie wszystko. Plany, marzenia. Nie mamy wtedy odwagi do przekraczania granic i wydaje się nam, że nigdy jej nie posiądziemy. A to błąd, bo z nieśmiałością można walczyć, choć wymaga to ogromnej cierpliwości.

jak walczyć z nieśmiałością
Nie da się ukryć, że osobom nieśmiałym jest w życiu dużo trudniej. No bo jak tutaj zacząć nową znajomość, skoro na samą myśl o przedstawieniu się i powiedzeniu kilku słów o sobie dostajemy białej gorączki? Jak pójść do nowej pracy, gdzie trzeba będzie znów przecierać szlaki? Jak spokojnie żyć?

Jak walczyć z nieśmiałością?

Nieśmiałość tak naprawdę wiąże się z niewiarą. Jeśli w siebie nie wierzysz i uważasz, że jesteś gorsza od innych, to nigdy nie zrobisz pierwszego kroku do wymarzonego celu.
Na początek musisz się do tej swojej nieśmiałości przyznać, ale jednocześnie sprawdzić, w jakich sytuacjach paraliżuje Cię strach. Być może są takie, kiedy zyskujesz na pewności siebie.

Metoda małych kroczków

Jest to sposób, który działa nie tylko w walce z nieśmiałością. Czego boisz się najbardziej? Czy Twoim największym problemem jest nawiązywanie nowych kontaktów? W takim razie postaw sobie za zadanie, że codziennie zaczepisz na ulicy (lub w pracy) kogoś nowego. Warunek jest jeden - musi to być osoba, której nie znasz.

Nie wstydź się prosić o pomoc

Jeśli strach jest tak silny, że dosłownie Cię paraliżuje, nie wstydź się poprosić o pomoc psychologa. Pierwszy krok zawsze należy do najtrudniejszych, ale kiedy już się odważysz zasięgnąć porady, później będzie dużo łatwiej.

Co jeszcze możesz zrobić, by pozbyć się nieśmiałości? Przeczytaj w galerii.
Zobacz też:
Jak wybielić zęby?
Co zrobić, żeby włosy były błyszczące i miękkie?
Sposoby na rozdwajające się paznokcie.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie