Jak zbudować trwały związek?
Udostępnij Google News
Związki

Jak zbudować trwały związek?

1. Miłość – Oczywiście ten najpiękniejszy etap związku to zakochanie, lecz wiadomo, że tego rodzaju emocje z czasem opadają a do związku wkrada się rutyna i nuda. Tylko osoby, które darzą się prawdziwą, nieudawaną miłością mogą wtedy dalej iść przez życie, kiedy ta przeminie, tracimy główny fundament, na którym można zbudować trwały, uczciwy związek.

2. Lojalność – nie szukaj wrażeń, nie doprowadzaj do sytuacji, w której mogłoby dojść do zdrady. Zrozum, że jesteście jednością więc nie okłamuj partnera, bądźcie wobec siebie szczerzy. Zawsze też stawaj w obronie partnera, niech wie, że jesteś po jego stronie chociaż często możesz mieć inne poglądy.

3. Zaufanie – każdy potrzebuje własnej sfery prywatności. Nie nagabujmy partnera, nie sprawiajmy, by czuł się osaczony, nie kontrolujmy. Nie bądźmy uprzedzeni – świat nie polega na tym, by ludzie sprawiali sobie cierpienie.

4. Szacunek – nie naśmiewaj się z partnera, toleruj jego wybory i staraj się zrozumieć nawet, gdy te nie są zgodne z Twoimi poglądami. Swoboda wyrażania uczuć i myśli oraz brak krytyki to podstawa, by partnerzy czuli się docenieni.

5. Rozmowa – nie unikaj rozwiązywania problemów, nawet tych najmniejszych. „Ciche dni” pogłębiają konflikt warto więc na bieżąco wyjaśniać wszelkie nieporozumienia. Podczas codziennej komunikacji nie bądź dominująca, nie prowadź słownych gierek, nie manipuluj partnerem, by osiągnąć korzyść. Jeśli rozmowa doprowadzi do kłótni, wyciągaj z niej wnioski, ucz się. To głównie poprzez rozmowę wyrażamy swoje emocje, tworzymy więzi i budujemy poczucie bezpieczeństwa w związku.

6. Komplementy – doceniaj partnera, zauważaj jego zalety i mów głośno o tym za co go podziwiasz. Zwróć uwagę na szczegóły, chwal zarówno za drobnostki jak i duże sukcesy. Naucz się także przyjmować komplementy ze strony partnera – nie czuj się skrępowana, zamiast tego podziękuj i obdarz partnera szczerym uśmiechem.

7. Atrakcyjność – to nie prawda, że to co fizyczne z czasem przemija. Staraj się być zawsze atrakcyjna dla swojego partnera. Uwzględniaj jego upodobania i styl. Sprawdź, by pożądał cię na co dzień i był dumny. Dzięki temu wprowadzisz nutkę nieszkodliwej, zdrowej zazdrości.

8. Swoboda – każdy potrzebuje trochę oddechu. Daj partnerowi wolny wybór, niech decyduje samodzielnie – oczywiście w każdej sytuacji wspieraj go i bądź dla niego oparciem. Bądź asertywna, naucz się dystansować do określonych sytuacji.

9. Seks – Dbajcie o to, by do sypialni nie wkradła się nuda - fantazjujcie. Zaskakuj partnera, okazujcie sobie czułość na co dzień i sprawiajcie, by seks nawet po latach dawał obojgu przyjemność i radość. Uwzględniaj potrzeby partnera i jego upodobania, ale pamiętaj, by nie robić niczego wbrew sobie.

10. Pasje – unikajcie rutyny i nudy. Znajdźcie wspólne pasje czy chociażby tematy do rozmów, które jeszcze bardziej zbliżają i często jednoczą związek. Pozwól też partnerowi rozwijać jego indywidualne pasje, nie ograniczaj go.

Natalia

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie