Bezpieczne wybielanie zębów w domu: Co zrobić, by mieć śnieżnobiały uśmiech?

Bezpieczne wybielanie zębów w domu: Co zrobić, by mieć śnieżnobiały uśmiech?

Przejdź do galerii zdjęć
Niemal każdy z nas marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Zadbane zęby pozwalają czuć się pewnie w każdej sytuacji, poprawiają prezencję i świadczą przede wszystkim o naszym zdrowiu. Jak bezpiecznie wybielić je domowymi sposobami?
Reklama
Wybielanie zębów w domu to rozwiązanie wygodne i stosunkowo niedrogie - w zależności od metody, na którą się zdecydujemy. Dzięki łatwo dostępnym produktom wybielającym, możemy bez większego wysiłku postarać się o hollywoodzki uśmiech, a za sprawą właściwej pielęgnacji i odpowiedniej diety będziemy się nim cieszyć przez długi czas.

Pasty wybielające

Wybielające pasty do zębów oraz płyny do płukania ust o takich samych właściwościach to produkty przeznaczone do codziennej pielęgnacji naszego uśmiechu. Systematyczne ich stosowanie pozwala zmienić odcień zębów nawet o kilka tonów! Skutecznie i nieinwazyjnie usuwają one przebarwienia, dlatego choć nie gwarantują natychmiastowego efektu, warto zwrócić na nie uwagę choćby ze względu na ich bezpieczną formułę. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza u osób regularnie sięgających po kawę i czarną herbatę, jak również u wszystkich palaczy.
Reklama

Paski wybielające

Paski i żele wybielające zostały stworzone właśnie z myślą o wybielaniu zębów w warunkach domowych. Wbrew pozorom, ich użytkowanie nie jest zbyt skomplikowane - zaledwie w parę minut przywracają one zębom ich właściwy kolor. Najbardziej wymierne rezultaty osiągniemy sięgając po tego rodzaju produkty kilkakrotnie. Kurację warto powtarzać codziennie przez minimum tydzień. Paski wybielające nakładamy na zęby na około 30 minut (zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu przez producenta).

Czarny proszek do wybielania zębów

Zawarty w czarnym proszku węgiel aktywny z drzewa kokosowego to naturalna substancja, która skutecznie usuwa wszelkie przebarwienia z płytki nazębnej. Właśnie dlatego cieszący się coraz większą popularnością produkt świetnie nadaje się do wybielania zębów w domu.
Reklama
Może być stosowany dwa lub trzy razy w tygodniu, a efekt jego działania widać już po pierwszym użyciu. W tym miejscu warto też wspomnieć, że jest on bezpieczny dla zębów i dziąseł. Wyrównuje pH w jamie ustnej i przy okazji oczyszcza ją ze szkodliwych bakterii. Do jego nakładania warto przeznaczyć osobną szczoteczkę, ponieważ pozostawia na włosiu ślad, który trudno jest potem domyć.

Domowy system wybielający z lampą LED

System wybielający oparty na użyciu lampy LED to pomysł, który znajduje swoje źródło w metodach stosowanych przez stomatologów. Z jego pomocą można skutecznie rozjaśnić uśmiech bez wychodzenia z domu. W zestawie znajdziemy specjalny żel wybielający oraz lampę, której światło aktywuje jego działanie. Urządzenie jest lekkie, poręczne i łatwe w obsłudze. Wystarczy rozprowadzić żelowy preparat na zębach, omijając oczywiście okolice dziąseł, a następnie uruchomić lampę, instalując ją w otwartych ustach.
Reklama
System przynosi wspaniałe rezultaty, jego wykorzystanie może jednak stać się przyczyną lekkiej nadwrażliwości na ciepło i zimno - uczucie to powinno ustąpić z czasem. Najczęściej spowodowane jest użyciem nadmiernej ilości żelu wybielającego, bądź też rozjaśnianiem zębów bez wprowadzenia zalecanych przerw.

Biała dieta

Tuż po zabiegu wybielania zębów, starajmy się unikać substancji wpływających na przebarwienia. Należy ograniczyć spożycie żywności oraz napojów zawierających intensywne barwniki - zarówno naturalne, jak i te syntetyczne. Szkliwo po wybielaniu jest wyraźnie osłabione, dlatego też narażone jest na zmianę swojego odcienia. Tak zwana biała dieta z całą pewnością pozwala dłużej cieszyć się białym uśmiechem.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: whitening
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama