W czym podawać grzaniec klientom?
Grzaniec to ciepłe, aromatyzowane wino serwowane w restauracjach, barach i pubach jesienią i zimą. Niepowtarzalny smak, który przypada do gustu nawet bardzo wybrednym gościom oraz niewątpliwe właściwości rozgrzewające czynią z grzańca napój alkoholowy, który warto mieć w menu swojego lokalu gastronomicznego. W czym podawać grzaniec klientom?
Reklama
Tylko nie szkło
Do podgrzewanego na ogniu wina dodaje się przypraw, które mają na celu wzbogacenie jego aromatu i smaku. Grzaniec najczęściej przyprawia się korzennie imbirem, kardamonem, goździkami czy gałką muszkatołową. Czasem dodaje się do niego także owoce takie jak pomarańcze, jabłka czy cytryny. Dodatki sprawiają, że grzaniec nie jest do końca klarowny. Z tego względu, grzanego wina nie powinno się podawać w naczyniach przezroczystych i szklanych, w których nie wygląda apetycznie. Klasyczne kieliszki do wina, szklane kufle do piwa czy kubki nie nadają się zatem do serwowania grzańca i każdy właściciel lokalu gastronomicznego, planujący wprowadzenie go do karty napoi alkoholowych, powinien zainwestować w specjalistyczne naczynia do podawania grzanego wina.
Naczynia do podawania grzańca
Grzane wino serwowane jest między innymi w kurortach narciarskich, gdzie stanowi stały element oferty gastronomicznej większości restauracji, pubów i barów mieszczących się w okolicach stoków.
Grzaniec podawany jest w takich miejscach przeważnie w porcelanowych, ceramicznych, kamionkowych i glinianych kubkach oraz kuflach i to właśnie takie naczynia należy uznać za najlepsze do serwowania tego napoju alkoholowego. Kubki do grzańca z wyżej wymienionych materiałów są eleganckie, wytrzymałe i co najważniejsze – odporne na wysokie temperatury. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje. Zdecydowanie najpopularniejsze są kubki i kufle do grzańca o pojemności około 200 ml wyposażone w praktyczne ucho. Rzadziej spotyka się naczynia półlitrowe.
Gdzie kupić kubki do grzańca?
Oryginalne kufle i kubki do grzańca można zdobyć na przykład na targu staroci. Zakupy w takim miejscu powinny spodobać się właścicielom klimatycznych kafejek, pubów i bistro, którzy obsługują niewielką liczbę klientów. Istnieje spora szansa na to, że na wyprzedaży tego typu znajdą nietuzinkowe, wyróżniające się spośród innych kubki, nadające się nie tylko do podawania grzańca, ale i ozdobienia lokalu.
Osoby prowadzące większe bary, puby i restauracje cieszące się dużym ruchem, powinny zastanowić się nad zakupem większej ilości kubków z tego samego modelu w hurtowni gastronomicznej. Można im polecić na przykład kubki do grzańca ze sklepu Horeca Polska. W ofercie e-sklepu dostępne są kubki i kufle z ceramiki kamionkowej ze zdobieniami i bez o różnych pojemnościach.
Grzaniec, czyli przyprawione korzennie, a czasem dodatkowo wzbogacone owocami ciepłe wino, powinno podawać się w kubkach oraz kuflach porcelanowych, ceramicznych, kamionkowych lub glinianych o pojemności od ok. 200 do 500 ml. Tego typu kubki można zakupić na targu staroci lub w specjalistycznej hurtowni internetowej takiej jak Horeca Polska.
Materiał prasowy
Reklama
Reklama
Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Polecamy
Następny artykuł
Czytaj więcej
Grzaniec? Bezalkoholowy!
Czy jest coś lepszego od ciepłego, aromatycznego napoju w chłodne dni? Grzaniec bezalkoholowy to idealna propozycja dla tych, którzy chcą cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem, ale bez dodatku alkoholu. Ten napój rozgrzewający jest doskonały na zimowe wieczory, spotkania z przyjaciółmi czy romantyczne wieczory przy kominku. Przygotowanie grzańca bezalkoholowego jest niezwykle proste, a efekt z pewnością zachwyci Twoje kubki smakowe. Spróbuj naszego przepisu i przekonaj się sama!
Tęsknisz za Podhalem? Zrób domowego grzańca!
Grzaniec to przyprawione, podgrzane wino, które pije się zwykle w okresie Bożego Narodzenia. Robi się je, dodając przyprawy i cukier do czerwonego wina i podgrzewając je. Grzane wino ma długą historię i zostało wspomniane w rzymskiej książce kucharskiej Apicjusza już w IV wieku. Było również popularne w średniowiecznej Anglii i często pito je podczas wesel i innych uroczystości. Grzaniec jest popularny do dziś i często podaje się go na jarmarkach świątecznych i innych uroczystościach.
Grzaniec – jak zrobić i dlaczego warto pić grzane wino?
Ciepłe lato jest już dla nas tylko wspomnieniem. Mimo pandemii koronawirusa, wiele osób odważyło się wyjechać na zagraniczne wakacje. Wraz ze wspomnieniem o powiewie morskiej bryzy, pojawiają się też wspomnienia o smaku zimnych drinków z palemką. Teraz jednak, w te mroczne, chłodne wieczory, nikt nie marzy już o piwie schłodzonym kostkami lodu. Za to pewnie każdy sięgnął by chętnie po grzaniec. Ja odpowiednio przygotować grzane wino i dlaczego warto je pić?
Reklama
Reklama
© 2024 ZaradnaKobieta.pl