W czym podawać grzaniec klientom?

W czym podawać grzaniec klientom?

Grzaniec to ciepłe, aromatyzowane wino serwowane w restauracjach, barach i pubach jesienią i zimą. Niepowtarzalny smak, który przypada do gustu nawet bardzo wybrednym gościom oraz niewątpliwe właściwości rozgrzewające czynią z grzańca napój alkoholowy, który warto mieć w menu swojego lokalu gastronomicznego. W czym podawać grzaniec klientom?
Reklama
Tylko nie szkło Do podgrzewanego na ogniu wina dodaje się przypraw, które mają na celu wzbogacenie jego aromatu i smaku. Grzaniec najczęściej przyprawia się korzennie imbirem, kardamonem, goździkami czy gałką muszkatołową. Czasem dodaje się do niego także owoce takie jak pomarańcze, jabłka czy cytryny. Dodatki sprawiają, że grzaniec nie jest do końca klarowny. Z tego względu, grzanego wina nie powinno się podawać w naczyniach przezroczystych i szklanych, w których nie wygląda apetycznie. Klasyczne kieliszki do wina, szklane kufle do piwa czy kubki nie nadają się zatem do serwowania grzańca i każdy właściciel lokalu gastronomicznego, planujący wprowadzenie go do karty napoi alkoholowych, powinien zainwestować w specjalistyczne naczynia do podawania grzanego wina. Naczynia do podawania grzańca Grzane wino serwowane jest między innymi w kurortach narciarskich, gdzie stanowi stały element oferty gastronomicznej większości restauracji, pubów i barów mieszczących się w okolicach stoków.
Reklama
Grzaniec podawany jest w takich miejscach przeważnie w porcelanowych, ceramicznych, kamionkowych i glinianych kubkach oraz kuflach i to właśnie takie naczynia należy uznać za najlepsze do serwowania tego napoju alkoholowego. Kubki do grzańca z wyżej wymienionych materiałów są eleganckie, wytrzymałe i co najważniejsze – odporne na wysokie temperatury. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje. Zdecydowanie najpopularniejsze są kubki i kufle do grzańca o pojemności około 200 ml wyposażone w praktyczne ucho. Rzadziej spotyka się naczynia półlitrowe. Gdzie kupić kubki do grzańca? Oryginalne kufle i kubki do grzańca można zdobyć na przykład na targu staroci. Zakupy w takim miejscu powinny spodobać się właścicielom klimatycznych kafejek, pubów i bistro, którzy obsługują niewielką liczbę klientów. Istnieje spora szansa na to, że na wyprzedaży tego typu znajdą nietuzinkowe, wyróżniające się spośród innych kubki, nadające się nie tylko do podawania grzańca, ale i ozdobienia lokalu.
Reklama
Osoby prowadzące większe bary, puby i restauracje cieszące się dużym ruchem, powinny zastanowić się nad zakupem większej ilości kubków z tego samego modelu w hurtowni gastronomicznej. Można im polecić na przykład kubki do grzańca ze sklepu Horeca Polska. W ofercie e-sklepu dostępne są kubki i kufle z ceramiki kamionkowej ze zdobieniami i bez o różnych pojemnościach. Grzaniec, czyli przyprawione korzennie, a czasem dodatkowo wzbogacone owocami ciepłe wino, powinno podawać się w kubkach oraz kuflach porcelanowych, ceramicznych, kamionkowych lub glinianych o pojemności od ok. 200 do 500 ml. Tego typu kubki można zakupić na targu staroci lub w specjalistycznej hurtowni internetowej takiej jak Horeca Polska. Materiał prasowy
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama