kreatywność

Jak pobudzić kreatywność u dziecka?

Przejdź do galerii zdjęć
Kreatywność to bardzo ważna cecha, nie tylko u dziecka. Nie jest to rzecz, z którą się rodzimy. Twórczego myślenia trzeba się nauczyć. Jeśli będziesz je pielęgnować w swoim maluchu, to istnieje szansa, że będzie miał naprawdę bujną wyobraźnię. A jak to osiągnąć? Czy wystarczy wyposażyć dziecko w kreatywne zabawki i wykonywać z nim różne ćwiczenia? Nie do końca.
Reklama
Podstawą jest wspólnie spędzany czas. Dziecku trzeba okazać uwagę i pokazać, w jaki sposób można to robić. Że to może być coś więcej niż oglądanie bajek w tv. Czytanie książek, zajęcia z tańca, rozmowy z kolegami - to również świetny sposób na spędzanie czasu i to kreatywnie. Pozwól dziecku robić to, co lubi Każdy z nas przecież ma swoje zainteresowania i pasje. Warto pozwalać dziecku je rozwijać i nie usypiać ich w nim nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że lepiej byłoby, żeby tą pasją było coś innego. Dziecko musi mieć możliwość wyrażania siebie w takiej formie, jaka jest dla niego najbardziej odpowiednia. Ma przecież sto pomysłów na minutę. Nie zrealizuje wszystkich, a przynajmniej nie w tym samym czasie, ale ma szansę to zrobić, jeśli mu na to pozwolisz.
Reklama
Daj mu więc taką przestrzeń, która mu w tym pomoże. Ofiaruj mu odpowiednie narzędzia. Dziecko nie potrzebuje drogich zabawek Pewnie zdarzyło Ci się zauważyć, że gdy Twój maluch otrzymał od kogoś prezent zapakowany w karton, czasem chętniej bawił się opakowaniem, niż nową zabawką. Bawił się też miskami i łyżkami, z których zrobił sobie perkusję. To dowód na to, że dziecko wcale nie potrzebuje drogich, markowych zabawek, by rozwijać swoją kreatywność. Jakie zabawy możesz mu zaproponować? Przeczytaj w galerii. Zobacz też: Rodzinne gry i zabawy – jak urozmaicić czas spędzany z rodziną? Motoryka mała – jak pomóc dziecku ją ćwiczyć? Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: kreatywnosc
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama