Jak pobudzić kreatywność u dziecka?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak pobudzić kreatywność u dziecka?

Podstawą jest wspólnie spędzany czas. Dziecku trzeba okazać uwagę i pokazać, w jaki sposób można to robić. Że to może być coś więcej niż oglądanie bajek w tv. Czytanie książek, zajęcia z tańca, rozmowy z kolegami - to również świetny sposób na spędzanie czasu i to kreatywnie.

kreatywność
Kreatywność to bardzo ważna cecha, nie tylko u dziecka. Nie jest to rzecz, z którą się rodzimy. Twórczego myślenia trzeba się nauczyć. Jeśli będziesz je pielęgnować w swoim maluchu, to istnieje szansa, że będzie miał naprawdę bujną wyobraźnię. A jak to osiągnąć? Czy wystarczy wyposażyć dziecko w kreatywne zabawki i wykonywać z nim różne ćwiczenia? Nie do końca.

Pozwól dziecku robić to, co lubi

Każdy z nas przecież ma swoje zainteresowania i pasje. Warto pozwalać dziecku je rozwijać i nie usypiać ich w nim nawet wtedy, gdy wydaje się nam, że lepiej byłoby, żeby tą pasją było coś innego.
Dziecko musi mieć możliwość wyrażania siebie w takiej formie, jaka jest dla niego najbardziej odpowiednia. Ma przecież sto pomysłów na minutę. Nie zrealizuje wszystkich, a przynajmniej nie w tym samym czasie, ale ma szansę to zrobić, jeśli mu na to pozwolisz. Daj mu więc taką przestrzeń, która mu w tym pomoże. Ofiaruj mu odpowiednie narzędzia.

Dziecko nie potrzebuje drogich zabawek

Pewnie zdarzyło Ci się zauważyć, że gdy Twój maluch otrzymał od kogoś prezent zapakowany w karton, czasem chętniej bawił się opakowaniem, niż nową zabawką. Bawił się też miskami i łyżkami, z których zrobił sobie perkusję. To dowód na to, że dziecko wcale nie potrzebuje drogich, markowych zabawek, by rozwijać swoją kreatywność.

Jakie zabawy możesz mu zaproponować? Przeczytaj w galerii.

Zobacz też:
Rodzinne gry i zabawy – jak urozmaicić czas spędzany z rodziną?
Motoryka mała – jak pomóc dziecku ją ćwiczyć?
Dlaczego warto grać z dziećmi w gry planszowe?

Źródło: PInterest
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie