Jak mieć więcej, za mniej? Pierwszy krok do zostania minimalistą
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Jak mieć więcej, za mniej? Pierwszy krok do zostania minimalistą

Ludzie mają tendencję do zbierania wszystkiego, co teoretycznie ma się przydać w przyszłości. Po czym okazuje się, że po jakimś czasie szafa pęka w szwach od nadmiaru ubrań i przewracamy się wiecznie o zbędne bibeloty rozrzucone na podłodze. Jeżeli zaczęłaś zauważać, że masz wszystkiego za dużo i wywołuje to w Tobie frustrację, może to dobry moment na to, aby zostać minimalistą? Podpowiemy Ci jak to zrobić!

Dlaczego warto zostać minimalistą?

Skromne życie jest po prostu POPULARNE. Jeszcze jakiś czas temu przepych i nadmiar wszystkiego robił na innych wrażenie. Teraz większość osób dąży do tego, aby mieć skromne, aczkolwiek zadbane mieszkanie. W takim wnętrzu łatwiej się pracuje, ale też żyje.

Koniec z debetem na koncie

Jeśli do tej pory kupowałaś dużo za dużo, to początki takiego odwyku nie będą należały do najłatwiejszych, ale kiedy już przez nie przebrniesz, z radością odkryjesz, że masz nie tylko więcej miejsca, ale też pieniędzy. Nie wykorzystasz już debetu na koncie, bo nie kupisz niczego, co jest Ci tak naprawdę zbędne.
A jeśli chcesz odzyskać część straconych pieniędzy, zrób wyprzedaż tego, czego powinnaś się pozbyć. To będzie pierwszy krok do tego, byś została minimalistką. Co jeszcze możesz zrobić?

Zajrzyj też tu:
Olej kokosowy – dlaczego warto go stosować?
Dlaczego warto pić kawę? 3 przepisy na zimową kawę
6 trików, które powinna znać każda pani domu

Źródło: www.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie