Pokój dzienny z jasnoniebieską sofą i ciemnozielonym fotelem

Modne kolory wnętrz w 2022 roku. Te barwy będą królować w nadchodzących miesiącach!

W 2022 roku design zdominuje poszukiwanie komfortu i inspiracje z natury, co znajdzie odbicie w kolorystyce wnętrz. Szukasz nowej kanapy do salonu, a może rozglądasz się za modnymi zasłonami czy dywanem? Sprawdź, na jakie kolory warto się zdecydować w roku 2022.
Reklama

Kolor roku 2022 – błękit

Nie tylko Instytut Pantone wybrał kolor roku 2022. Modne barwy i pasujące do nich palety kolorystyczne co roku tworzą również producenci farb ściennych. Marka Dulux na nadchodzący sezon lansuje na przykład Inspirujący błękit – łagodny, kojący odcień idealny do sypialni i przestrzeni relaksu.
Podwójne łóżko stojące pod błękitną ścianą
Canva
Błękit to kolor kojarzący się z niebem, wodą, powietrzem i otwartą przestrzenią. Ma moc optycznego powiększania wnętrz. Świetnie wygląda w towarzystwie bieli, szarości, zieleni i złota.
Reklama
W 2022 możesz użyć go nie tylko jako barwy ścian – śmiało sięgnij po błękitne sofy i fotele, poduszki, lampy i dywany.

Modne kolory w roku 2022 – zieleń

W 2022 roku kolor zielony zdominuje design – pojawia się na wzornikach farb ściennych, jako kolor tapicerek, tekstyliów i dodatków. Wszystko za sprawą fascynacji naturą, która w designie od kilku sezonów przybiera na sile. Ekologiczne trendy i tęsknota za przyrodą zaowocowały prawdziwą eksplozją zieleni w aranżacjach wnętrz.
Brązowa sofa na tle ciemnozielonej ściany z obrazkami i sztucznymi głowami zwierząt
Unsplash
Szmaragd, oliwka, mięta, awokado czy eukaliptus… W 2022 popularnością cieszyć się będą odcienie kojarzące się liśćmi i szlachetnymi kamieniami.
Reklama
Możesz łączyć je z bielą, szarością, beżem, brązem, błękitem, czerwienią, różem i terakotą. Zielone farby i tekstylia będą świetnie wyglądać w towarzystwie naturalnego drewna, złotego metalu, żyłkowanego marmuru i rattanu.

Barwy roku 2022 – kolory ziemi

Kolory ziemi to po prostu wszystkie odcienie występujące w naturze, ze szczególnym uwzględnieniem kamiennej szarości, piaskowego beżu i żółci, drzewnego brązu, terakoty i zieleni. Kojarzą się z glebą, roślinami, słońcem i powietrzem, są kojące i trochę nostalgiczne.
Łóżko z brązową narzutą i białym kocem, obok wiklinowego parawanu
Canva
Kolory ziemi szczególnie dobrze wyglądają w połączeniu ze stylem boho, rustykalnym, kolonialnym, skandynawskim i mid-century modern. Warto wprowadzić je do pomieszczeń służących odpoczynkowi. Nie powinno zabraknąć w nich naturalnych tkanin, drewnianych mebli (również vintage) oraz roślin.

Kolory roku 2022 – barwy neutralne

A więc biel, czerń i szarość. Są spokojne, wprowadzają wrażenie czystości i harmonii. Idealnie nadają się do wnętrz minimalistycznych, ale powinny też zagościć w mieszkaniach inspirowanych scandi.
Reklama
Sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach służących odpoczynkowi, jak i pokojach przeznaczonych do pracy.
Jasnoszara sofa stojące na tle ściany w ciemnoszarym kolorze
Unsplash
Białe i szare kanapy pojawią się w bardzo wielu aranżacjach nadchodzącego sezonu – jasnym barwom towarzyszą zaokrąglone kształty i ich tapicerki z naturalnych włókien. Czerń i biel sprawdzą się w kuchni jako kolor szafek i blatów kuchennych, a szary zagości na zarówno na ścianach, jak i podłogach.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama