Jak zdjąć paznokcie hybrydowe? [INSTRUKCJA]
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zdjąć paznokcie hybrydowe? [INSTRUKCJA]

Bezpieczne usuwanie paznokci hybrydowych krok po kroku. Przeczytaj, jakie produkty są potrzebne do usuwania lakieru hybrydowego w domu.

Paznokcie hybrydowe są mocne, błyszczące, nie odpryskują i są bardzo trwałe. Czy to oznacza, że trudno je usunąć? Jeśli obawiasz się, że ten zabieg jest skomplikowany i zniszczy Twoje paznokcie, rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Usuwanie lakieru hybrydowego nie jest trudne!

Paznokcie hybrydowe w kolorach modnych w 2020 roku. Sprawdź ofertę lakierów hybrydowych na stronie: lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68.

Najbardziej popularną metodą na zdjęcie lakieru hybrydowego z paznokci, jest użycie acetonu kosmetycznego. Zwykły zmywacz do paznokci to za mało. Musimy zakupić specjalny preparat do usuwania hybrydy, który upora się ze wszystkimi jej warstwami. Od czego zacząć?

  1. Po pierwsze, chwyć za pilniczek o gradacji 100-180 i delikatnie spiłuj warstwę topu hybrydy. Możesz także zmatowić ją bloczkiem polerskim. Nie śpiesz się i wykonuj tę czynność precyzyjnie i powoli. To może być nawet relaksujące!
  1. Następnie nasącz waciki acetonem, przyłóż do każdego paznokcia i dokładnie owiń folią. Pozostaw preparat na 10 minut - w sam raz na obejrzenie krótkiego tutorialu nowego makijażu lub stories na Instagramie. W tym czasie lakier hybrydowy owinięty szczelną kołderką zacznie słabnąć. Możesz kupić gotową folię do usuwania hybrydy. To będzie na pewno praktyczny wybór, który oszczędzi zabawy z nożyczkami. Każdy jej kawałek jest odpowiednio przycięty i posiada przytwierdzone waciki. Praktycznym i tanim sposobem są również klipsy do usuwania lakieru hybrydowego. Zaczepiasz klips na każdy paluszek i voila! Są wielorazowe i możesz ich użyć także podczas paznokciowego SPA. Po prostu, zamiast w acetonie, nasączasz wacik w dobroczynnym olejku.
  1. Minęło 10 minut. Co dalej? Lakier hybrydowy powinien się pofalować i być zmiękczony. Teraz trzeba usunąć jego resztki za pomocą drewnianego patyczka lub kopytka. Delikatnie, z czułością usuń najbardziej uparte resztki hybrydy. Pośpiech nie jest wskazany, ponieważ paznokcie właśnie miały bliskie spotkanie z silnym preparatem. Nie powinno się ich naciskać, drapać i zeskrobywać resztek lakieru hybrydowego.
  1. Uff, udało Ci się zdjąć lakier hybrydowy krok po kroku. Teraz tylko wypoleruj powierzchnię płytki bloczkiem polerskim. Nie było tak źle, prawda?

Jeśli boisz się, że aceton będzie substancją zbyt mocną dla Twoich delikatnych paznokci i suchych skórek, zastanów się nad zakupem jego łagodniejszej wersji. Istnieje wiele takich preparatów do usuwania hybrydy. Używa się ich tak samo, jak acetonu, za pomocą folii, wacików i klipsów. Dodatkowo zawierają one składniki, które pielęgnują paznokcie. Posiadają np. lanolinę lub olejek rycynowy. Ich zapach nie jest tak intensywny, jak aceton. 

Jest jeszcze inny sposób, by usunąć lakier hybrydowy. Pilnik do paznokci jest tanią i łatwo dostępną alternatywą. Nie używamy w niej preparatu, który może osłabić płytkę paznokcia. Wprawne posługiwanie się pilniczkiem jest jednak niezbędne. Sposób ten polega na uważnym i delikatnym spiłowaniu kolejnych warstw hybrydy. Pośpiech naprawdę nie jest wskazany. Można spiłować top i warstwy lakieru hybrydowego, ale pozostawić bazę. Pozwoli to od razu nałożyć nowy kolor hybrydy.

Kuszącym przyrządem jest frezarka do paznokci. Coraz częściej kupujemy takie cudo do domowego użytku. Jednak z tak mocnym urządzeniem musimy zachować szczególną ostrożność. 

Na koniec mamy jeszcze dwie rady. Przede wszystkim pamiętaj o dezynfekowaniu dłoni i przyrządów, czyli np. obcinaczek do skórek, czy pilniczków. Poza tym lakier hybrydowy i zwykły lakier do paznokci warto usuwać w przewiewnym miejscu. Niby banalne, ale zdarza się nam o tym zapomnieć i spędzać czas w oparach zmywacza oraz acetonu.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie