Dieta pudełkowa - poznaj jakie są zalety i jak działa!

Dieta pudełkowa - poznaj jakie są zalety i jak działa!

Jeśli myślisz, że korzystanie z usług cateringu dietetycznego to domena Warszawy i okolic, to bardzo się mylisz! W czasach, kiedy wciąż brakuje nam czasu, najbardziej prozaiczne czynności, takie jak gotowanie, schodzą na dalszy plan. Wolimy zjeść coś poza domem w miejscach, które nie zawsze słyną ze zbilansowanych posiłków pełnych świeżych produktów. Jest to szybkie rozwiązanie na zaspokojenie głodu, ale częste podejmowanie złych decyzji żywieniowych nie prowadzi do niczego dobrego. Nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca, choroby układu krążenia - to tylko niektóre zagrożenia, które sa konsekwencją jadania w restauracjach typu fast food. Dlatego ludzie coraz częściej sięgają po usługi takie jak catering dietetyczny. Sprawdźmy, co tak naprawdę skłania ludzi do podjęcia decyzji o korzystaniu z oferty diet pudełkowych.
Reklama

Trudności w kontynuowaniu diety

Wiele osób często podejmuje się zmiany swoich nawyków żywieniowych. Korzystają z porad, które nierzadko są zaczerpnięte ze źródeł o niskim autorytecie. Porady znajomych, artykuły w internecie, głodówki - to głównie korzystanie z nierozsądnych rozwiązań powoduje, że nie jesteśmy wytrwać w postanowieniu zdrowego odżywiania przez dłuższy czas. Do największych wyzwań podczas zachowania diety należą:
 • nie podjadanie,
 • planowanie posiłków,
 • dbanie o odpowiednią kaloryczność,
 • wytrwanie w postanowieniach.
Większość z nas byłaby w stanie wytrzymać podczas diety, gdyby nie dynamicznie zmieniająca się sytuacja wokół. Obowiązki, uroczyste okazje i stres sprawiają, że w wirze zajęć łatwo jest porzucić nawet najsmaczniejszą dietę.
Reklama
Szczególnie, jeśli opiera się ona na postanowieniu samodzielnego gotowania każdego dnia. Z drugiej strony na trzymanie się diety wpływa też otoczenie. Gdy bliscy i znajomi proponują pyszne dania, bardzo łatwo się złamać. Dlatego właśnie warto poznać dietę pudełkową. Rozwiązuje ona podstawowy problem: brak odpowiednio apetycznych i zdrowych produktów gotowych do zjedzenia, gdy pojawia się głód, stres czy pokusy.

Jak działa dieta pudełkowa?

Poznaj najpierw zasady, na których działa dieta pudełkowa. Nazwa mówi właściwie sama za siebie. Wątpliwości pojawiają się raczej w odniesieniu do szczegółów. Kto wybiera potrawy? Co z alergiami? Pierwsze diety pudełkowe oferowały dietetyczne posiłki w jednym czy dwóch wariantach.
Reklama
Szybko jednak okazało się, że klienci mają więcej potrzeb. Nie chodzi tylko o to, by zjeść codzienne suchą rybę z ryżem bez smaku. Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że zasługuje na to, co najlepsze: smaczne, zdrowe i świeże jedzenie. Zaczęły więc pojawiać się pierwsze spersonalizowane usługi. W dobrej firmie cateringowej dieta pudełkowa jest poprzedzona wywiadem na temat preferencji i celu diety.

Jak zamówić dietę pudełkową?

W ten sposób klienci mają pewność, że zostaną uwzględnione ich indywidualne preferencje. Dieta pudełkowa jest przeznaczona m.in. dla kogoś, kto:
 • nie je mięsa,
 • nie je ryb,
 • nie je produktów zwierzęcych,
 • nie je glutenu i/lub laktozy,
 • ma nadciśnienie,
 • jest diabetykiem,
 • jest w ciąży.
Szczególnie dla osób z rzadszymi problemami, jak celiakia czy cukrzyca, taka dieta to najlepszy sposób, by żyć zdrowo i być zawsze w najlepszej formie. Dodatkowo można wybrać cel diety, taki jak schudnięcie, zachowanie zdrowia lub budowanie masy mięśniowej. Dzięki temu osoby, które dużo ćwiczą, mogą dostać codziennie ekstra białko, a ci, którzy zaniedbali dietę, szybko uzupełnią niedobory za pomocą świeżych warzyw i owoców. Dodatkowo w przypadku niektórych firm dietę można uzupełnić sokami, które są świetnym sposobem na łagodny witaminowy detoks. Zamówienie otrzymujesz już na następny dzień. To kolejny czynnik, który ułatwia budowanie zdrowych nawyków.
Reklama
Nie czekaj na idealny moment – zacznij działać już dziś!

Dlaczego warto wybrać fit catering?

Zbilansowana dieta, najlepsze produkty i smaczne posiłki - wszystko to składa się na sukces biznesu diet pudełkowych. Dzięki nim łatwo zachować odpowiedni bilans kaloryczny, jak również wcielić w życie lepsze nawyki żywieniowe. Niektórzy zamawiają ją na cały rok i cieszą się w ten sposób czasem i codzienną różnorodnością smaków. Inni korzystają z diety pudełkowej w raczej na początku diety lub wtedy, gdy potrzebują w niej szczególnego wsparcia. Takie gotowe dania mogą posłużyć jako inspiracja do samodzielnego przygotowywania potraw. Dla osób z celiakią czy wegan będą też źródłem inspiracji na temat tego, jak łączyć produkty i czego unikać.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama