przyłbice ochronne

Przyłbice ochronne – gdzie się przydają?

W niektórych zawodach istnieje duże ryzyko związane z uszkodzeniem twarzy. Zgodnie z zasadami BHP konieczne jest zastosowanie tam specjalnych środków ochrony. Mają za zadanie zminimalizować niebezpieczeństwo związane z urazami mechanicznymi oraz przenoszeniem zanieczyszczeń i drobnoustrojów. W tym celu stosuje się przyłbice ochronne. W jakich jeszcze sytuacjach się przydadzą?
Reklama

Przyłbice – element odzieży ochronnej

W obecnych czasach, gdy świat mierzy się z globalną epidemią, wzrosła świadomość konieczności stosowania dodatkowych środków ochronnych. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się przyłbice medyczne, które nie są jednak nowością na rynku. Od dawna wykorzystuje się je do ochrony śluzówki oczu, nosa i ust przed zanieczyszczeniami czy urazami mechanicznymi twarzy. Mimo że przyłbice stanowią standardowe wyposażenie odzieży w branży medycznej, to ich możliwości użycia są znacznie szersze.

Czym dokładniej jest przyłbica ochronna?

Konstrukcja przyłbicy jest bardzo podobna do osłony spawalniczej, która zabezpiecza twarz przed odpryskami. Składa się ona z przezroczystej tarczy ochronnej oraz pasa mocowanego do głowy. W Internecie można zamówić przyłbice ochronne na twarz z możliwością nadruku na opasce, taką możliwość oferuje Open Gift.
Reklama
Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie firmom, gdzie przyłbice medyczne mogą zostać opatrzone firmowym logo. Osłony twarzy są wykonane z trwałych materiałów, dzięki czemu przyłbice ochronne stanowią wyposażenie wielorazowego użytku. A gdzie je stosować?

Przyłbice ochronne stomatologiczne

Podczas wykonywania zabiegów stomatologicznych dentysta stosuje różne środki ochrony twarzy. Podstawa to maseczka higieniczna lub właśnie przyłbica medyczna. Ta druga ma za zadanie minimalizować ryzyko dostania się do śluzówek zanieczyszczeń i opiłków unoszących się podczas borowania zębów. Dodatkowo przyłbica ochronna stomatologiczna zmniejsza szanse przenoszenia zarazków drogą kropelkową. Stanowi więc środek zabezpieczający zarówno dla pacjenta, jak i dla dentysty.
Reklama

Przyłbica ochronna medyczna

Przyłbice przydają się także w pracy lekarza jako środek ochrony osobistej. Stanowią one barierę ochronną przed wirusami i bakteriami przenoszonymi drogą kropelkową, dlatego stanowią podstawowe wyposażenie na oddziałach zakaźnych. Oprócz tego przyłbice ochronne medyczne są często wykorzystywane podczas zabiegów chirurgicznych i na salach operacyjnych. Stanowią skuteczną ochronę twarzy przed gwałtownie tryskającą krwią, w przypadku udzielania pomocy osobom z rozległymi urazami.

Przyłbice ochronne w branży usługowej

Osłona twarzy jest niezbędna również w branżach, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientem. Przyłbice ochronne na twarz wykorzystuje się między innymi w salonach kosmetycznych, gdzie przeprowadza się zabiegi manicure. Zabezpieczają przed opiłkami i pyłem powstającym podczas piłowania płytek paznokci.
Reklama
Przyłbice ochronne stały się również podstawowym wyposażeniem pracowników wielu sklepów w związku z panującą pandemią i zwiększonym ryzykiem zachorowań na koronawirusa.

Przyłbica do ochrony osobistej

Ze względu na swoją konstrukcję i łatwą obsługę, przyłbice stanowią skuteczny środek ochrony osobistej. Osłona na twarz przyda się podczas kontaktu z osobą chorą, gdzie istnieje duże ryzyko przenoszenia zarazków drogą kropelkową. Po każdym użyciu maskę można zdezynfekować płynem na bazie alkoholu, aby usunąć z niej wszelkie zanieczyszczenia. Jak więc widać, przyłbica medyczna jest jedną z najskuteczniejszych metod ochrony mechanicznej przed wirusami, bakteriami oraz czynnikami drażniącymi śluzówkę oczu, ust i nosa.  
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama