Racjonalne żywienie ciężarnej kobiety. Sprawdź, co o nim wiesz
Udostępnij Google News
Dziecko

Racjonalne żywienie ciężarnej kobiety. Sprawdź, co o nim wiesz

Wiele lat temu żywienie kobiet w ciąży wyglądało zupełnie inaczej i zmieniało się na przestrzeni lat. Początkowo przyszła mama nie była wykluczana z żadnych obowiązków, ale też nie zwracała większej uwagi na dietę. Później narzucono spore restrykcje w kwestii żywienia ciężarnych kobiet, po czym teraz się od nich nieco odchodzi. Jak powinno wyglądać racjonalne żywienie ciężarnej kobiety? Postaramy się rozwiać twoje wątpliwości.

Dieta ciężarnej

Należy pamiętać, że dieta kobiety ciężarnej powinna być bezpieczna dla dziecka, ale przecież chodzi też o to, by te posiłki były smaczne. W przeciwnym razie przyszła mama może nie mieć na nie apetytu, przez co będzie zjadała mniej kalorii, niż potrzebuje.
Na początek warto wykluczyć składniki, które uczulają ciężarną. Następnie spisać te, które są wskazane i lubiane przez przyszłą mamę, oraz przygotować plan posiłków na tydzień, a nawet na miesiąc z góry. To pozwoli uniknąć wkładania do sklepowego koszyka produktów, których ciężarna jeść nie powinna. Ale też pozwoli zaoszczędzić na zakupach - sprawdź sama.

Świeże produkty

Racjonalne żywienie ciężarnej kobiety dotyczy przede wszystkim zdrowych, ale i świeżych produktów. To też, zamiast objadać się tonami czekolady, lepiej zrobić zdrową nutellę z awokado, kakao i banana. Chleb pszenny warto zamienić na pełnoziarnisty. Trzeba też bezwzględnie wykluczyć z diety olej palmowy. A co konkretnie powinna jeść kobieta ciężarna?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie