Jak zachęcić dziecko do sprzątania?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak zachęcić dziecko do sprzątania?

Nawet kilkulatek powinien mieć w domu jakieś obowiązki. Pamiętacie powiedzenie: czy skorupka za młodu nasiąknie? No właśnie! Dlatego, jeśli chcecie wychować sobie dzielnego pomocnika, który nie będzie kręcił nosem na widok ściereczki do kurzu i zapamięta, że zabawki po zakończonej aktywności trzeba sprzątać, zacznijcie tę naukę już dziś!

Już dwulatek może uczyć się jak po sobie sprzątać

Brzmi niewiarygodnie? Ale to możliwe! Oczywiście nie może to być nauka na zasadzie: weź ściereczkę i powycieraj kurze. To musi odbywać się poprzez zabawę. Dzięki temu dziecko będzie wykonywało obowiązki chętnie, ponieważ będą mu się dobrze kojarzyły. Dziecku rzadko przeszkadza bałagan w jego pokoju. Dla niego objaw ekspresji twórczej. A przecież może bez problemu przejść pomiędzy porozrzucanymi zabawkami tylko po to, żeby sięgnąć z półki kolejnego misia, czy samochodzik.

Ale rodzicom bałagan przeszkadza

Poza tym, o nawarstwiające się na dywanie zabawki łatwo się potknąć. Jakże to posprzątać, by i dziecko miało w tym udział? Zwykłe: ogarnij to, nie wystarczy. Mamy na to sposoby. Jeśli z nich skorzystacie, z zaskoczeniem będziecie obserwować, jak wasza pociecha żwawo uwija się między zabawkami.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie