Co jeść, żeby mieć piękne włosy?
Udostępnij Google News
Uroda

Co jeść, żeby mieć piękne włosy?

Jeśli Twoje włosy są słabe i wypadają w dużych ilościach, powinnaś zastanowić się, co może być tego przyczyną. Gdy po zastosowaniu domowych sposobów problem nie ustępuje, będziesz musiała wybrać się do lekarza, który dowie się, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Jednak aby mieć piękne, mocne włosy, powinnaś przede wszystkim odpowiednio się odżywiać. Czy istnieje jakaś konkretna dieta na włosy?

Dieta na włosy - nie wystarczy tylko pielęgnacja

Oczywiście o włosy trzeba dbać również od zewnątrz. Używać odpowiedniej suszarki, uważać z prostownicą, stosować dobrej jakości kosmetyki dopasowane do rodzaju włosów, ale odżywianie ich od wewnątrz to również podstawa. Dobrze zbilansowana dieta sprawi, że Twoje włosy nie tylko staną się mocniejsze, ale też będą gęstsze i błyszczące.

Dieta na włosy - co jeść?

Lista produktów jest naprawdę długa, co sprawia, że dieta na włosy na pewno nie jest monotonna. Przede wszystkim musimy wprowadzić do niej spore ilości witaminy A, której brak sprawia, że włosy szybko się przesuszają i łamią się, a ich końcówki mocno się rozdwajają. Jeżeli braki witaminy A są naprawdę spore, to ma to wpływ także na stan skóry głowy. Witaminę A znajdziemy między innymi w brokułach, dyni, kapuście, marchewce, w pomidorach, pomarańczach w szpinaku czy w produktach mlecznych. Co jeszcze powinnaś jeść, by mieć piękne włosy?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie