Dieta na piękne włosy: Co jeść, by mieć zdrowe, mocne i gęste włosy?

Dieta na piękne włosy: Co jeść, by mieć zdrowe, mocne i gęste włosy?

Przejdź do galerii zdjęć
Dieta na piękne włosy powinna dostarczać kosmykom składników wzmacniających ich strukturę, a jednocześnie odżywiających skórę głowy. Odpowiednio dobrane produkty pozwolą nie tylko poprawić kondycję włosów, ale i powstrzymać ich wypadanie. Właściwą dietę warto połączyć z codzienną pielęgnacją.
Reklama
Nasze włosy zbudowane są głównie z keratyny, tłuszczu oraz składników mineralnych. Nieprawidłowa dieta może prowadzić do niedoborów, objawiających się wypadaniem włosów, a przy okazji także i pogorszeniem kondycji skóry oraz paznokci.

Dieta na piękne włosy: Najważniejsze składniki odżywcze

Aby mieć zdrowe, mocne i gęste włosy, wystarczy wprowadzić do codziennego jadłospisu składniki odżywcze, uzupełniające podstawowe zapotrzebowanie organizmu. Na prawidłową kondycję włosów największy wpływ ma pełnowartościowe białko, zbudowane z aminokwasów - będących najważniejszym budulcem keratyny. Znajdziemy je w nabiale, mięsie i rybach. Warto zadbać, by dobrej jakości białko znajdowało się w minimum trzech posiłkach spożywanych w ciągu dnia. Istotne znaczenie w diecie dla pięknych włosów odgrywają także węglowodany, będące także podstawowym źródłem energii dla naszego organizmu. Odnajdziemy je w produktach pełnoziarnistych, takich jak kasze, otręby, makarony i pieczywo. Artykuły te dostarczają także cennych witamin z grupy B, niezbędnych do zachowania prawidłowej kondycji włosów.
Reklama
Doskonałym źródłem tych witamin są także orzechy i nasiona, zawierające również biotynę, pełniącą ważną rolę w odżywianiu mieszków włosowych. Aby zachować piękny wygląd, nasze włosy potrzebują także antyoksydantów w postaci witamin A i E. Największą ich ilość znajdziemy w czerwonych i pomarańczowych owocach oraz warzywach - właśnie dlatego warto włączyć je do codziennego jadłospisu. Witamina E pojawia się w dużych ilościach także w roślinach oleistych i olejach, a więc ich także nie powinno zabraknąć w naszej diecie. Najważniejsze minerały dla pięknych włosów to cynk i miedź. Dzięki nim kosmyki nie są narażone na nadmierne wypadanie i łamliwość, składniki te pozwalają także zachować fryzurze zdrowy blask. Aby mieć gęste, mocne i lśniące włosy, warto zatem zadbać o uzupełnienie diety w różnego rodzaju otręby, płatki owsiane oraz kaszę gryczaną. Zobacz też: Włosy wysokoporowate: jak o nie dbać? Pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: dieta hair
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama