Witaminy na wypadanie włosów - dieta i suplementy, które wzmacniają włosy
Udostępnij Google News
Zdrowie

Witaminy na wypadanie włosów - dieta i suplementy, które wzmacniają włosy

Witaminy to naturalna recepta na wypadanie włosów, najczęściej to właśnie ich niedobory są przyczyną pogorszenia gęstości pasm na naszej głowie. Witaminy wspierające porost włosów i zapobiegające ich wypadaniu możemy dostarczać organizmowi w naturalnej postaci, czyli za pomocą diety, bądź w formie suplementów. Jakie witaminy skutecznie hamują wypadanie włosów?

Wypadanie włosów to proces naturalny, dziennie gubimy nawet około 100 włosów i nie musi być to oznaką choroby lub niedoboru składników odżywczych. Jeśli jednak uznamy, że ilość włosów na szczotce podczas czesania przekracza normę, warto zadbać o dietę i suplementację, która wpłynie na poprawę kondycji naszych włosów.

Witaminy na wypadanie włosów

Witaminy to naturalny i najbardziej skuteczny lek na wypadanie włosów. Ich niedobór może powodować wypadanie, nadmierną łamliwość, rozdwojenie końcówek, a nawet prowadzić do poważnych schorzeń skóry głowy. Odpowiednia suplementacja i dieta bogata w świeże owoce i warzywa to z kolei gwarancja silnych, zdrowych oraz pełnych blasku włosów.

Witaminy na wypadanie włosów: Witamina B5 - kwas pantotenowy

Witamina B5 nie jest naturalnie syntetyzowana przez organizm ludzki, dlatego niezbędne jest wprowadzanie jej do układu pokarmowego z zewnątrz. Odpowiada ona za prawidłowy rozwój włosa, dlatego potocznie określana bywa mianem witaminy na porost włosów. Znajdziemy ją w drożdżach, otrębach, pieczywie pełnoziarnistym, szpinaku, pomidorach, bananach i brzoskwiniach.

Witaminy na wypadanie włosów: Witamina A

Witamina A, podobnie jak witamina B5, bierze udział w syntezie komórek włosów i wpływa na przyspieszenie wzrostu kosmyków. Dodatkowo pełni funkcję ochronną przed działaniem promieniowania słonecznego oraz negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Znajdziemy ją w wątrobie, pomidorach, marchwi i papryce.

Witaminy na wypadanie włosów: Witamina C - kwas askorbinowy

Witamina C skutecznie powstrzymuje wypadanie włosów, ponieważ jej obecność w organizmie wspomaga produkcję białek keratynowych. Przy okazji poprawia ona mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, dzięki czemu włosy stają się odżywione i zyskują zdrowy blask. Naturalną witaminę C w dużych ilościach znajdziemy w owocach cytrusowych, natce pietruszki, czerwonej papryce i czarnej porzeczce.

Źródło: pl.pinterest.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie