Witaminy na wypadanie włosów - dieta i suplementy, które wzmacniają włosy

Witaminy na wypadanie włosów - dieta i suplementy, które wzmacniają włosy

Przejdź do galerii zdjęć
Witaminy to naturalna recepta na wypadanie włosów, najczęściej to właśnie ich niedobory są przyczyną pogorszenia gęstości pasm na naszej głowie. Witaminy wspierające porost włosów i zapobiegające ich wypadaniu możemy dostarczać organizmowi w naturalnej postaci, czyli za pomocą diety, bądź w formie suplementów. Jakie witaminy skutecznie hamują wypadanie włosów?
Reklama
Wypadanie włosów to proces naturalny, dziennie gubimy nawet około 100 włosów i nie musi być to oznaką choroby lub niedoboru składników odżywczych. Jeśli jednak uznamy, że ilość włosów na szczotce podczas czesania przekracza normę, warto zadbać o dietę i suplementację, która wpłynie na poprawę kondycji naszych włosów.

Witaminy na wypadanie włosów

Witaminy to naturalny i najbardziej skuteczny lek na wypadanie włosów. Ich niedobór może powodować wypadanie, nadmierną łamliwość, rozdwojenie końcówek, a nawet prowadzić do poważnych schorzeń skóry głowy. Odpowiednia suplementacja i dieta bogata w świeże owoce i warzywa to z kolei gwarancja silnych, zdrowych oraz pełnych blasku włosów. Witaminy na wypadanie włosów: Witamina B5 - kwas pantotenowy Witamina B5 nie jest naturalnie syntetyzowana przez organizm ludzki, dlatego niezbędne jest wprowadzanie jej do układu pokarmowego z zewnątrz. Odpowiada ona za prawidłowy rozwój włosa, dlatego potocznie określana bywa mianem witaminy na porost włosów.
Reklama
Znajdziemy ją w drożdżach, otrębach, pieczywie pełnoziarnistym, szpinaku, pomidorach, bananach i brzoskwiniach. Witaminy na wypadanie włosów: Witamina A Witamina A, podobnie jak witamina B5, bierze udział w syntezie komórek włosów i wpływa na przyspieszenie wzrostu kosmyków. Dodatkowo pełni funkcję ochronną przed działaniem promieniowania słonecznego oraz negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Znajdziemy ją w wątrobie, pomidorach, marchwi i papryce. Witaminy na wypadanie włosów: Witamina C - kwas askorbinowy Witamina C skutecznie powstrzymuje wypadanie włosów, ponieważ jej obecność w organizmie wspomaga produkcję białek keratynowych. Przy okazji poprawia ona mikrokrążenie w naczyniach włosowatych, dzięki czemu włosy stają się odżywione i zyskują zdrowy blask. Naturalną witaminę C w dużych ilościach znajdziemy w owocach cytrusowych, natce pietruszki, czerwonej papryce i czarnej porzeczce.
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: witaminy wlosy
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama