Kobieta i mężczyzna, biznesmeni

Praca w Niemczech – najczęściej wybierane zawody

Wiele osób decyduje się na tzw. emigrację zarobkową, jeżdżąc do pracy za granicę. Nie ma w tym nic dziwnego, tym bardziej, że w krajach Zachodniej Europy można zarobić więcej niż na miejscu. Gdzie najczęściej jeżdżą Polacy i jakie zawody wybierają?
Reklama
Wielu Polaków wyjeżdża do pracy za granicą. Rodaków tak pracujących można spotkać praktycznie wszędzie na świecie, ale najczęściej jeżdżą zarobkowo do Niemiec. Praca w Niemczech jest atrakcyjna z dwóch powodów – po pierwsze jest dobrze płatna, a po drugie jest blisko. Polacy zazwyczaj wykonują prace fizyczne w każdym sektorze gospodarki, coraz popularniejsza jest również praca jako opiekunka osób starszych. Praca w Niemczech – popularne branże Do pracy u naszych sąsiadów Polacy zaczęli jeździć w latach 90-tych ubiegłego wieku. Była to zazwyczaj praca sezonowa. Dziś można pracować cały rok. Najczęściej można podjąć pracę w budownictwie (jako cieśle, dekarze), w zakładach produkcyjnych jako monterzy, w gospodarstwach rolnych podczas zbiorów, w szpitalach (lekarze, pielęgniarki) oraz jako opiekunka seniora.
Reklama
Niemcy nie chcą wykonywać prostych prac fizycznych, dlatego chętnie zatrudniają osoby przyjezdne. Poza tym ponieważ społeczeństwo niemieckie starzeje się potrzebni są personel medyczny oraz opiekunowie. Niemieccy seniorzy i ich rodziny mają dobrą sytuację finansową, więc mogą sobie pozwolić na zatrudnienie opiekuna. Często jest tak, że bliscy nie mogą opiekować się swoimi starszymi rodzicami/krewnymi ze względu na pracę czy inne miejsce zamieszkania i dlatego chętnie zatrudniają profesjonalnych opiekunów. Polskie opiekunki seniorów są w Niemczech bardzo cenione. Opiekunka osób starszych – opłacalna praca w Niemczech
Reklama
Do pracy w charakterze opiekunki seniorów w Niemczech wyjechać jest łatwo. Jest to praca praktycznie dla każdego. Oczywiście jeśli zna się język niemiecki biegle lub w stopniu komunikatywnym, a do tego ma doświadczenie w opiece można znaleźć lepiej płatną ofertę, ale można zgłosić się także bez znajomości języka i bez doświadczenia w zawodzie. Promedica24 zapewnia kursy językowe oraz szkolenia z opieki nad seniorem. Przy tym oferuje legalną formę zatrudnienia, ubezpieczenie, kompleksową organizację pobytu na terenie Niemiec, podróż w obie strony oraz pomoc opiekuna kontraktu na miejscu. Praca jako opiekunka osób starszych polega na wsparciu bliskich w opiece nad seniorem poprzez towarzyszenie osobie starszej w życiu codziennym.
Reklama
Opiekunka seniora wykonuje także czynności pielęgnacyjne - pomaga seniorowi podczas poruszania się, korzystania z toalety, mycia, jedzenia, czy też przyjmowania leków. Opieka nad osobą starszą to także dbanie o komfort psychiczny seniora. Wspólne czytanie, granie w planszówki, rozwiązywanie krzyżówek lub wyjście na spacer pomaga zacieśnić więzi pomiędzy podopiecznym a opiekunką i zdecydowanie podnosi jakość życia osoby starszej, szczególnie, kiedy senior zmaga się z chorobą. Jeśli jesteś zainteresowana pracą jako opiekunka osób starszych, zapoznaj się z ofertami pracy lidera branży opiekuńczej: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-niemczech/ Dlaczego Polacy jeżdżą do pracy w Niemczech? Dzieje się tak z dwóch powodów.
Reklama
Po pierwsze w Niemczech można dobrze zarobić – są to dużo większe zarobki niż w kraju, a poza tym Niemcy są blisko. Wiele osób, w tym opiekunki seniorów, wyjeżdżają na krótkie kontrakty (od miesiąca do trzech), po czym wracają i za jakiś czas znowu wyjeżdżają. Po drugie – Niemcy cenią polskich pracowników z racji tego, że są wydajni, dobrze wykwalifikowani i sumienni. Polskie opiekunki są cenione także za to co bardzo ważne w pracy w opiece – ogromną empatię. Polki coraz częściej decydują się na wyjazd jako opiekunki seniorów. Praca w tym charakterze daje nie tylko możliwość atrakcyjnych zarobków, ale także wiele satysfakcji.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
[email protected]
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama