Wydatki na ślub i wesele - jak je zaplanować?
Udostępnij Google News
Związki

Wydatki na ślub i wesele - jak je zaplanować?

Nie da się ukryć, że ślub i wesele to naprawdę spory wydatek. Jeśli chcemy zorganizować dla swoich gości wyjątkowe przyjęcie, pełne niezapomnianych wrażeń, to musimy się liczyć z tym, że nie będzie nas to mało kosztować. Czasem jednak te koszta da się trochę ciąć. Jak zaplanować wydatki na ślub i wesele? Podpowiadamy!

Ile kosztuje ślub i wesele?

To jest tak naprawdę temat rzeka, bo oczywiście wszystko zależy od tego, jaką ilość gości chcemy zaprosić, ale też ile i jakich atrakcji chcemy im zafundować. Przy założeniu, że dopniemy wszystko na ostatni guzik i nie będziemy oszczędzać, przy stu gościach para młoda musi liczyć się z wydatkami rzędu nawet 80 tysięcy złotych. Ta kwota szokuje, prawda? Trzeba jednak zaznaczyć, że można tutaj sporo zaoszczędzić, jak?

Odpowiednie planowanie

Najważniejsze jest to, żeby nie działać chaotycznie. Już w momencie, gdy zaczynacie myśleć o ślubie, trzeba wziąć do ręki ulubiony notes i wypisać dosłownie wszystko, co wiąże się z jakimikolwiek kosztami. Na takiej liście lepiej umieścić zbyt wiele punktów niż za mało. W momencie, gdy już określimy wartość każdego z nich, będzie można zastanowić się, czy mieścimy się w budżecie, czy nie i ewentualnie z jakiegoś punktu po prostu zrezygnować.

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie