Jak dobrać bikini do figury?
Udostępnij Google News
Moda

Jak dobrać bikini do figury?

Lato to czas, kiedy panie chętnie pokazują ciało w sukienkach, spódniczkach czy kostiumach bikini. Aby wyglądać świetnie, trzeba odpowiednio dobrać strój do sylwetki. O czym pamiętać, kupując kostium kąpielowy?

Pamiętaj o rozmiarze

Kiedyś nawet markowe bikini można było kupić po prostu w komplecie. Niestety, takie rozwiązanie zakładało, że kobieta jest zbudowana proporcjonalnie - czyli panie o szerokich biodrach mają również obfity biust, a te, które cieszą się szczupłą pupą - potrzebują równie małego stanika od kostiumu.

Producenci strojów i bielizny szybko doszli do wniosku, że nie tędy droga i zaczęli sprzedawać górną i dolną część kostiumu osobno. Dzięki temu można z łatwością dopasować rozmiar bikini, mając na uwadze, że ani przesadna skromność (czyli zbyt duży rozmiar), ani nadmierna wiara w siebie (czyli bikini o rozmiar za małe) nie są wskazane.

Obfitsze kształty to nie problem

Panie wyróżniające się nieco bardziej kobiecymi kształtami nie muszą się martwić. Szeroka gama strojów o podwyższonym kroju pozwala doskonale wymodelować sylwetkę bez konieczności uciekania się do modeli jednoczęściowych. Dolna część kostiumu o wysokim stanie to idealne rozwiązanie dla kobiet cechujących się figurą klepsydry (lekko ukrywają biodra i podkreślają talię!) czy jabłka (w takiej sytuacji -  z powodzeniem uwydatniają świetnie zarysowaną pupę i chowają obfitszy brzuch).

W przypadku dużego biustu lepiej nie inwestować w stroje wiązane na szyi. To bardzo niewygodne rozwiązanie, które po prostu sprawi, że góra od bikini będzie boleśnie wbijać się w skórę. Znacznie lepszym wyborem są dwa szerokie ramiączka, które skutecznie podtrzymują biust. Należy również unikać modeli typu push-up, które zupełnie niepotrzebnie uwydatnią i tak spore piersi. Jeśli nie przeszkadza Ci ich rozmiar - wybierz stanik od kostiumu w dowolnym wzorze. Jeżeli natomiast chcesz nieco optycznie pomniejszyć biust - wypróbuj klasyczną czerń, która niezawodnie wyszczupla.

Prosta figura bez krągłości

W przypadku kobiet o niewielkiej pupie, wąskich biodrach oraz niedużym biuście - warto postawić na zgoła inne rozwiązania. Należy raczej unikać klasycznej czerni, aby nie zmniejszyć dodatkowo poszczególnych atrybutów kobiecości. Wśród tego typu strojów można wskazać między innymi świetnej jakości bikini Guess.

Niewielki biust dobrze jest podkreślić stanikiem typu push-up, który pomoże szybko i wygodnie unieść piersi. Świetnym rozwiązaniem są również wszelkie falbany i inne tego typu zdobienia. Pozwalają idealnie podkreślić biust i uwypuklają go, optycznie powiększając. Rozmaite duże (na przykład kwiatowe lub geometryczne) wzory również są dobrym wyborem.

W przypadku wąskich bioder, można postawić na dość nieduże majtki, które idealnie uwydatnią kształtną pupę. Również w tym przypadku można wybrać wszelkiego rodzaju falbany, które pozwolą na uzyskanie bardzo ciekawego efektu finalnego. Jeśli decydujesz się na pełną wzorów i kolorów górę od bikini, lepiej postaw na gładkie majtki - a jeżeli wolisz jednak takie ze wzorkiem - dopasuj poszczególne części do siebie.

A co dla niskich pań?

Wzrost zasadniczo nie ma większego znaczenia przy dobieraniu stroju. Warto jednak mieć na względzie, że niektóre rodzaje dolnej części kostiumu (na przykład majtki o kroju bokserek) mogą prezentować się bardzo niekorzystnie u kobiet niewysokich, których nogi nie są przez to zbyt długie.

Pamiętaj, że największe znaczenie ma Twoje samopoczucie w kostiumie. Postaraj się dobrać go tak, aby odpowiadał Twoim potrzebom, a także gustowi. Wiele markowych propozycji dostępnych jest w sklepie Egoistin, pod adresem https://egoistin.pl/305-bikini

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie