jak rozpoznać koniec związku

Jak rozpoznać koniec związku - 8 znaków, które oznaczają rozstanie

Nie wszystkim jest pisane żyć ,, długo i szczęśliwie”. Czasem ludzie, mimo początkowego porozumienia, rozstają się. Zakończenie związku przychodzi nagle i z reguły, chociaż dla jednej stron bywa bolesne. Jak rozpoznać koniec związku? Jakie są oznaki rozstania?
Przejdź do galerii zdjęć

Dlaczego pary się rozstają?

Wszystko było dobrze. Byliście zgodni i mieliście plany na przyszłość i nagle coś nie gra, nie jest tak, jak być powinno, czegoś brakuje. Dlaczego tak się dzieje? Związek to skomplikowany układ, wymagający sporego wkładu pracy i emocji obojga partnerów. Jeżeli jednak jedna ze stron traci uczucie i przestaje się angażować, to prędzej czy później dochodzi do rozstania. Do najczęstszych przyczyn wpływających na zakończenie związku należy zdrada i kłamstwo. Partner nie dostając tego ,czego pragnie od swojej drugiej połówki lub po prostu poszukując wrażeń, dopuszcza się zdrady i jednocześnie kłamstwa, co w efekcie prowadzi do rozstania. Do innych przyczyn należy wypalenie się uczucia, problemy finansowe, inne plany na przyszłość, czy rozczarowanie partnerem i niezadowolenie z życia seksualnego.

Jak rozpoznać koniec związku-8 znaków

Jak rozpoznać koniec związku- 8 znaków, które nie pozostawiają złudzeń:
  • Unikanie kontaktu. Jeżeli partner nie zabiega o pozostanie w kontakcie z tobą, rozmowę, czy zbliżenie. Wręcz unika wszelkich konfrontacji z tobą, to znak, że wasz związek chyli się ku upadkowi.
  • Unika rozmów na temat przyszłości i deklaracji. Jeszcze niedawno planowaliście ślub, a teraz Twój partner jest wręcz zły, że o tym wspominasz? Na delikatne sugestie o dziecku, o którym razem marzyliście, nagle wyrzuca listę argumentów, dlaczego to nie jest moment, na takie decyzje? Być może, jedynym i ostatnim wielkim krokiem w historii waszej relacji, będzie zakończenie związku.
  • Często wychodzi, ma tajemnice. Zawsze wychodziliście razem, a nagle opuszcza dom bez ciebie. Dodatkowo nie masz pojęcia, z kim się spotyka, z kim wymienia SMS, a zapytany, o to, co robi, reaguje nerwowo.
  • Często się kłócicie. Kłócicie się o wszystko, chociaż byliście zgodną parą. Co gorsza, zdarza się to wam również publicznie i nie przejmujecie się swoimi uczuciami.
  • Razem, lecz osobno. Wcześniej wszystko robiliście razem. Teraz, nawet wyjazdy na weekend planujecie osobno. To znak, że zamiast się do siebie zbliżać, oddalacie się i szukacie okazji, to unikania tej drugiej osoby.

Co jeszcze?

Zobacz galerię zdjęć: jak rozpoznać koniec związku
Udostępnij artykuł