pierwszy tatuaż

Pierwszy tatuaż, jak się przygotować?

Przejdź do galerii zdjęć
Od wielu lat możemy zaobserwować zrost popularności tatuowania się. Ozdabianie tatuażem, niegdyś kojarzyło się ze środowiskiem więziennym czy subkulturami, obecnie jest ciekawą formą wyrazu, którą wybierają ludzie z różnych warstw społecznych. Kiedy zdecydujemy się na pierwszy tatuaż, musimy wiedzieć parę rzeczy. Jak przygotować się na tatuaż? Jak dbać o tatuaż?
Reklama
Pierwszy tatuaż- co musisz wiedzieć? Tatuaż jest na całe życie, dlatego powinnaś dobrze przemyśleć wzór i miejsce. Najlepszym rozwiązaniem, są tatuaże z drugim dnem. Pierwszy tatuaż i każdy kolejny, który będzie miał jakąś symbolikę, nawet jeżeli z czasem przestanie dobrze wyglądać, lub nam się znudzi, to zawsze będzie dla nas ważny. Dzięki temu, decyzji o jego zrobieniu, nie powinnyśmy nigdy żałować. Dobrze też wybrać niebanalny wzór, wpasowujący się w nasze gusta. Tatuaż- czy to boli? Pierwszym pytaniem, z którym spotyka się każda wytatuowana osoba to, czy robienie tatuażu bolało? Otóż wszystko zależy od miejsca, w którym robimy dany wzór. Na odczucia składa się także:
  • wielkość wzoru,
  • fakt, czy jesteśmy zmęczeni lub wyspani,
  • rodzaj tuszu
  • kolor tuszu (niektóre kolorowe tusze, mają większe cząsteczki i gęstszą konsystencję, więc tatuaż z ich użyciem, może być bardziej bolesny),
  • stan naszej skóry,
  • odporność na ból.
Jednakże robienie tatuażu zawsze wiąże się z mniejszym, lub większym bólem.
Reklama
Jest to raczej kłująco, piekący ból, wywołany wprowadzaniem tuszu, oraz igłą, którą wprowadza tusz pod skórę. Higiena Tatuaż przez pierwsze 4 tygodnie, gdy się goi, jest tak naprawdę piękną, ukrytą pod tuszem, raną. Dlatego ważna jest higiena tatuażu podczas jego gojenia. O to, jak dbać o tatuaż, powinnaś zapytać swojego tatuatora, z pewnością powie ci, że należy go smarować jedną z dostępnych maści, oraz nie wystawiać go na ekspozycję słoneczną. Po zagojeniu również dbaj o właściwe nawilżenie i używaj kremów z filtrem. Dzięki temu twój tatuaż nie tylko dobrze się zagoi, ale również szybko nie wyblaknie.
Reklama
Warto jednak co kilka lat, udać się do salonu, na odświeżenie pigmentu. Zanim się wybierzesz Jak przygotować się na tatuaż? Otóż nie spożywaj ani przed w trakcie, ani jakiś czas po robieniu tatuażu alkoholu. Dobrze też, żebyś w dniu tatuowania nie piła kawy, ponieważ to może wpłynąć na ilość krwi. Warto też dla bezpieczeństwa (niektóre salony tego wymagają) zaszczepić się przeciwko żółtaczce i tężcowi. Ogól też miejsce, które będzie tatuowane. Warto też, zabrać sobie jakąś przekąskę i coś do picia, zwłaszcza jeżeli planujemy duży wzór, tatuowanie może potrwać nawet osiem godzin. Co, jeżeli tatuaż się znudzi?
Reklama
Zobacz galerię zdjęć: pierwszy tatuaż
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama