Jak efektywnie spędzać czas z dzieckiem?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak efektywnie spędzać czas z dzieckiem?

Okres dzieciństwa to dla wielu osób najwspanialszy etap w życiu. To wtedy kształtuje się nasz charakter, osobowość, ale jest to także czas, do którego często wracamy w swoich wspomnieniach. Z pewnością dzisiejszy etap młodości różni się od tego, który my pamiętamy, jednak to co łączy, to rola rodzica w rozwoju małego człowieka. To od mamy i taty uczymy się podstawowych umiejętności, kreatywności, samodzielności. W otaczającej nas rzeczywistości pełnej kolorowych zabawek, ekranów nic nie zastąpi obecności kochającego opiekuna. Jak spędzać czas z dzieckiem w sposób efektywny, tak wzmacniać więź i kształcić jego umiejętności? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Przede wszystkim zabawa

Spędzanie czasu z dzieckiem to przede wszystkim wejście w jego świat, często kolorowy, fantastyczny, pełny niesamowitych przygód i zabawy. Musimy poznać, co dziecko lubi, a najprostszym sposobem jest go o to po prostu spytać. Może się okazać, że jego ulubionym zajęciem wcale nie jest zabawa lalkami, a eksplorowanie roślin w Waszym przydomowym ogródku. W przypadku zabawy z dzieckiem musimy wyjść z roli rodzica i stać się jego kompanem podróży. Istnieje wiele różnych metod spędzania wartościowego czasu z dzieckiem. Aby rozwinąć w maluchu kreatywność, możecie razem wykonać ciecz nienewtonowską z wykorzystaniem mąki ziemniaczanej i wody, witraż na okno z bibuły czy też odegrać miniteatrzyk. Zabawa z dzieckiem to doskonała rozrywka nie tylko dla malucha, ale też dla dorosłego. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urozmaicenie wspólnego czasu, z pomocą przychodzi internet, który jest kopalnią kreatywnych rozwiązań.

Wspólne wycieczki

To co my traktujemy jako zwykły spacer, dla dziecka może być wyprawą pełną przygód i emocji. Ważne jednak, żeby nie ograniczać wspólnych wyjść do drogi do sklepu czy na plac zabaw. Zabierzmy dziecko w miejsce, gdzie będzie mogło rozładować swoją energię, a przy okazji doświadczyć czegoś nowego. Dzieci uwielbiają ZOO, gdzie mają okazję zobaczyć na żywo zwierzątka, które na co dzień oglądają w swoich ulubionych bajkach. Mają możliwość eksplorowania przyrody, dostrzegania jej różnorodności. Aby zwiększyć obcowanie dziecka z naturą, warto zorganizować wycieczkę do lasu. Jeżeli dziecko jest starsze, można wykorzystać do tego rowery. Aby zaciekawić malucha, stwórz mapę skarbów, opowiedz mu ciekawą historię o krasnoludkach, które ukryły klejnot pod jednym z drzew i razem spróbujcie go odszukać. Dzieci uwielbiają przygody i zagadki, dlatego wspólne przeżywanie takich chwil pomoże zbudować między wami silną więź.

Bajkowe przygody

Wszystkie dzieci uwielbiają oglądać bajki. Mają swoich ulubionych bohaterów, których odgrywają później we wspólnej zabawie. Aby relacja między dzieckiem a rodzicem była silna, opiekun musi wiedzieć, czym interesuje się jego podopieczny. Dlatego warto wieczorem usiąść razem ze swoim maluchem i obejrzeć z nim ulubione filmy. Aby nigdy nie zabrakło Wam dostępu do wszystkich bajek, z pomocą przychodzi telewizja internetowa UPC. Dzięki usłudze Horizon Go możemy oglądać ponad 100 kanałów oraz tysiące filmów i seriali. Z internetem UPC nie musisz martwić się o słabe łącze, które będzie przerywało wspólne oglądanie. Wspólny seans możecie odtwarzać na dowolnym urządzeniu: laptopie, telewizorze, a nawet telefonie. Jeżeli ulubiona bajka Twojego dziecka emitowana jest w czasie, kiedy nie ma Was w domu, zawsze możesz skorzystać z usługi nagrywania i cieszyć się filmem kiedy będziesz miał czas. Aby zapewnić dostęp twojemu maluchowi do kanałów, przeznaczonych tylko dla jego wieku, z pomocą przychodzi funkcja kontroli rodzicielskiej, która w łatwy sposób chroni je przez niewłaściwymi treściami. Co więcej, wszystkie materiały znajdujące się na platformie Horizon Go są w jakości HD. Spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem jest bardzo ważne dla jego rozwoju. Warto więc zadbać, aby nigdy nie zabrakło Ci pomysłów na zabawę i zapewnić dobrą jakość łącza gwarantowaną przez UPC.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie