Wróżby i przesądy ślubne
Udostępnij Google News
Związki

Wróżby i przesądy ślubne

Według ludowej prawdy nie należy brać ślubu w miesiącach pozbawionych literki ,,R”. Jeżeli marzył wam się piękny ślub w maju, powinniście więc porzucić to pragnienie, ponieważ wróży to wam rychły koniec małżeństwa. Jednakże, jeżeli lubicie łączyć uroczystości i pragnęlibyście ślub w Boże Narodzenie połączony z obchodami tego święta, to cudowny wybór, takie połączenie wróży szczęście i długie życie młodej parze. Oczywiście nie wolno wam, choćby nie wiem co przekładać daty ślubu, a jeżeli zastanawiacie się co, do wyboru kościoła to najlepszy będzie ten, w którym Panna Młoda była ochrzczona

Ślub w maju, a może lepiej w czerwcu? Czy Pan młody może wybrać suknię ślubną? Dlaczego sandały do ślubu to kiepski pomysł? Na te i inne nurtujące was pytania, odpowiedzą przesądy ślubne.

Najpopularniejsze przesądy ślubne

Przesądy ślubne dotyczą wszystkiego. Od daty, po wybór sukni, czy butów. Co zrobić, a czego nie należy, aby mieć szczęśliwe i długie życie małżeńskie, według ludowych mądrości?

  •  Przesądy a miejsce i data
  • Wybór świadków i ceremonia

Chociaż uwielbiacie swoją zaprzyjaźnioną parę znajomych, nie są oni dobrym wyborem na świadków. Wybór pary na drużbów oznacza szybki rozwód. Dobry Pan Młody zadba również o to, aby Panna Młoda do ślubu nie jechała sama, jak i o to, aby droga do i z kościoła różniła się od siebie. Postoje również odradzamy, ponieważ to oznacza, sporo kłótni i niezgody w małżeństwie. Do kościoła musicie wejść koniecznie prawą nogą, a idąc do ołtarza, uśmiech nie powinien znikać z naszej twarzy. Patrzcie sobie koniecznie w oczy lub na księdza, wszelkie rozglądanie symbolizuje wątpliwości, a tych w tym dniu powinniście się całkowicie pozbyć. Goście na koniec, gdy będziecie wychodzić z kościoła, powinni obsypać was pieniędzmi, na znak szczęścia i bogactwa. A ponadto warto przyjąć życzenia od obcych, gdyż to symbolizuje wieczne szczęście w małżeństwie. Dobrym omenem będzie również, gdy jako pierwszy złoży wam życzenia mężczyzna.

  • Przesądy Panna Młoda

Wybór sukni powinno się zostawić Pannie Młodej, jej matce lub przyjaciółce. Przyszła żona nie powinna pokazywać się mężowi przed ślubem, a dodatkowo nie powinna również ubierać sukni przed ceremonią, wyjątkiem są tu poprawki krawieckie. Jednak do błogosławieństwa Panna Młoda powinna unikać matki. A w dniu błogosławieństwa przyszła żona, powinna założyć na siebie coś nowego, na znak dostatku, coś starego jako symbol więzi z rodziną, coś białego, jako oznaka czystości, niebieskiego, gdyż jest to kolor wierności, coś pożyczonego jako znak przychylności nowej rodziny, oraz Pan Młody winien włożyć Pannie Młodej buty na nogę, z monetą w środku jako dobrą wróżbę i wróżbę dostatku.

  • Przesądy Pan Młody

Pan Młody również powinien pamiętać, że jego również dotyczą przesądy ślubne. Koszulę powinien on mieć kupioną przez swoją przyszłą żonę, on zaś powinien kupić jej buty ślubne. Podczas błogosławieństwa Pan Młody nie może zapomnieć o banknocie w kieszeni, który zapewni bogactwo jego nowej rodzinie.

Przesądy weselne

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie