Przesądy ślubne - czy jest w nich ziarnko prawdy?
Udostępnij Google News
Związki

Przesądy ślubne - czy jest w nich ziarnko prawdy?

Jeśli nie jesteś przesądna, pewnie wyśmiejesz ten artykuł, ale jest wiele osób, które z pełną powagą podchodzą do zabobonów ślubnych. Zawsze lepiej dmuchać na zimne i dostosować się do pewnych tradycji, o których mówi się od stuleci. Jakie są najpopularniejsze przesądy ślubne?

Przesądy ślubne - kiedy najlepiej brać ślub?

Zabobony określają nie tylko to, co najlepiej dać parze młodej w prezencie, a czego unikać, ale również miesiąc, w którym najlepiej wziąć ślub. Jeżeli małżeństwo ma być szczęśliwe, to warto pobrać się w Święta Wielkanocne, lub Bożego Narodzenia. Lepiej nie planować weseliska w maju, bo stare porzekadło mówi: "w maju ślub - szybki grób". A dla pewności, że nikt nie będzie traktował całego wydarzenia jak żartu, lepiej zrezygnować również z daty, jaką jest 1 kwietnia.

Coś niebieskiego to obowiązek. Coś starego też

Jeżeli przyszła żona nie włoży na siebie w dniu ślubu niczego niebieskiego, może zdarzyć się tak, że jej współmałżonek nie będzie jej wierny oraz że będą mieli problemy z płodnością. Niebieska, jest zazwyczaj podwiązka, ale co odważniejsze Panny Młode mogą włożyć na siebie choćby niebieską sukienkę.
Bliscy młodej będą wobec niej lojalni, jeśli włoży na siebie coś starego. Coś pożyczonego zatem to sposób na świetne dogadywanie się z rodziną współmałżonka.
W kwestii ubioru warto też pamiętać, że Pan Młody nie może zobaczyć młodej przed ceremonią zaślubin, gdyż wróży to szybki rozpad związku małżeńskiego. O czym jeszcze warto pamiętać?

Źródło: pl.freepik.com
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie