Sposoby na odkwaszenie organizmu

Sposoby na odkwaszenie organizmu

Problemy z równowagą kwasowo-zasadową stają się coraz bardziej popularne wśród kobiet. Często z ich powodu trafiamy do lekarza, który jednak w wynikach badania krwi nie stwierdza żadnych nieprawidłowości. Nasze osłabienie, złe samopoczucie, zmienne nastroje, rozdrażnienie, pogorszony wygląd skóry - to jednak prawdziwe objawy choroby, wiążące się właśnie z problemami równowagi kwasowo-zasadowej.
Możemy jednak same poradzić sobie z tym problemem, a to niektóre z możliwych sposobów:

1. Powolne jedzenie

Aby pozbyć się problemów z zakwaszeniem oraz uniknąć ich w przyszłości należy w szczególny sposób zadbać o sposób w jaki spożywamy posiłki. Powinnyśmy je dokładnie przeżuwać i zjadać powoli. Zbyt szybkie jedzenie prowadzi do wielu nieprawidłowości, w tym także do otyłości.

2. Specjalnie dobrana dieta

Powinnyśmy również zadbać o swoją dietę i nie spożywać szybkich posiłków na wynos, fast-foodów oraz produktów wysoko przetworzonych. Skłońmy się ku temu, co naturalne i zdrowe. Spróbujmy także spożywać mniej węglowodanów, tłuszczów, kawy, herbaty i produktów mlecznych. Produktami zakwaszającymi są również produkty mięsne, takie jak kiełbasy, parówki, wędliny.

3. Walka ze stresem

Aby zawalczyć z codziennym stresem, który prowadzi do złej gospodarki kwasowo-zasadowej warto rozwinąć nowe hobby, zająć się czymś przyjemnym, poćwiczyć jogę, zacząć uprawiać sport lub oddać się innym czynnościom odprężającym. Reasumując: w pogoni za pracą nie zapominajmy o odpoczynku!

4. Zioła i woda mineralna

W walce z nadkwasotą pomogą duże ilości wypijanej dziennie wody, nawet powyżej dwóch litrów. Pomocne mogą okazać się także zioła, szczególnie mięta i pokrzywa.

5. W zdrowym ciele, zdrowych duch

Nadkwasota jest związana także z brakiem ruchu, lecz również analogicznie - ze zbytnim wysiłkiem fizycznym. Z tego względu powinnyśmy zacząć uprawiać sport, lecz optymalnie dobrany do naszych możliwości. Aerobik trzy razy w tygodniu będzie świetnym wyborem!

6. Koniec z używkami

Osoby palące powinny jak najszybciej zrezygnować z tej używki. Nikotyna także sprzyja odkładaniu się w organizmie kwaśnych pozostałości przemiany materii.

 7. Sprzyjająca zasada

Warto zajrzeć do tabel pH produktów i wybierać te, które mają jak najbardziej zasadowy odczyn. One w najlepszy sposób zostaną przyswojone przez nas organizm. Już teraz możemy podpowiedzieć, że najbardziej zasadowymi produktami są wszelkie warzywa i owoce. Smacznego!
Udostępnij artykuł