Jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca?
Udostępnij Google News
Dziecko

Jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca?

Wiele par chciałaby z góry zaplanować płeć swojego dziecka. Fani niebieskich dodatków i ubrań z superbohaterami, zastanawiają się najczęściej, jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca, już podczas zapłodnienia? Podobnie jak w przypadku planowania dziewczynki, są pewnie niepotwierdzone nauką, jedynie doświadczeniem innych osób, że są pewne metody, które pozwalają, na zaplanowanie płci dziecka. Jak zrobić chłopca?

Jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca przez dietę?

Podobnie jak w przypadku dziewczynek, dieta mamy może mieć kluczowe znaczenie, jeżeli chodzi o poczęcie męskiego potomka. Istnieje opinia jakoby dieta matki miała znaczący wpływ na to, jakiej płci urodzi się jej dziecko. Jaka dieta na chłopca, sprawdzi się najlepiej? Dietę na chłopca, należy wprowadzić na kilka miesięcy przed planowanym poczęciem. Jeżeli marzy nam się mały książę, powinnyśmy jeść posiłki bogate w sód oraz potas. Dlatego w swojej diecie w szczególności należy uwzględnić:

  • banany
  • cytrusy
  • wędliny
  • ziemniaki
  • margarynę i oleje
  • pietruszkę
  • pomidory
  • daktyle
  • słonecznik

Panom natomiast zaleca się picie dużej ilości parzonej kawy. Unikać natomiast należy czekolady i produktów mlecznych, które sprzyjają poczęciu dziewczynki.

Odpowiedni moment cyklu

Pary, które chcą zastanawiają się, jak spłodzić chłopca, powinny uważnie śledzić cykl miesiączkowy. Jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca przez jego obserwację? Otóż należy sobie ustawić przypomnienie w telefonie, gdy tylko wybije dzień owulacji i pędem zabierać się do roboty. Chłopcy bowiem, najczęściej powstają wówczas, gdy do zapłodnienia dojdzie właśnie podczas owulacji.

Teoria Patricka Shouna

Chociaż obecna nauka, przeczy jakoby można było zaplanować płeć dziecka, to byli w historii naukowcy, skrzętnie badający tę możliwość. Patrick Shoun twierdził nawet, że istnieje coś takiego jak selekcja naturalna płci, a teorię jego można wykorzystać w planowaniu chłopca. Otóż metoda Shouna zakłada, że komórka jajowa, jak i plemnik są naładowane ładunkiem elektrycznym ujemnym, lub dodatnim. Potencjał komórki jajowej natomiast zmienia się i raz przyciąga ona plemniki, a raz wręcz przeciwnie. Aby określić, czy nasza komórka przyciąga, bądź odpycha plemniki musimy wziąć pod uwagę grupę krwi, wiek i datę ostatniej miesiączki. Zebrane dane utworzą indywidualny, kalendarz poczęcia, na którego bazie, możemy określić nie tylko, kiedy zajdziemy w ciążę, ale jakiej płci będzie nasze dziecko. Aby jednak skorzystać z metody, musimy zapłacić dużo pieniędzy i to za granicą. W Polsce nie ma możliwości skorzystania z metody.

Przyjmij pozycję!

Podobno również pozycja ma znaczenie, jeżeli chodzi o planowanie płci. Wiele rodziców, to właśnie tę metodę, podaje jako najlepszą i sprawdzoną. Chociaż może to się wydawać niektórym absurdalne, to niektóre pozycje wyjątkowo sprzyjają zapłodnieniu i podobno, w zależności, którą wybierzemy, takiej płci będzie nasze dziecko. Jak zwiększyć szansę na poczęcie chłopca podczas stosunku? Należy wybierać pozycje sprzyjające głębokiej penetracji, takie jak na jeźdźca, czy od tyłu. Im krótsza droga do komórki, tym plemniki z dominującym chromosomem Y mają mieć większe szanse, na zapłodnienie komórki jajowej.

Wiele metod, ale szanse…

Gdybyśmy chcieli stwierdzić zgodnie z faktami, czy istnieje szansa na zaplanowanie płci dziecka, to każdy ginekolog, czy położnik, powie nam, że niestety, ale nie ma takiej metody. Jednak nasze babki podobno wiedziały, jak spłodzić chłopca, albo jak postarać się o córkę i miało to im się udawać. Być może faktycznie, to zasługa odpowiedniego momentu w cyklu, dobrej diety, czy pozycji. A może matki czasem tak bardzo pragną córki lub syna, że działa prawo przyciągania?

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie