szczoteczka soniczna do zębów

Którą szczoteczkę soniczną warto kupić?

Zastanawiasz się jaki model szczoteczki sonicznej warto kupić? Przejrzałeś mnóstwo stron internetowych, przeczytałeś dziesiątki opinii, a mimo to dalej trudno podjąć Ci decyzję? Poniżej 6 pytań na które warto sobie odpowiedzieć zanim wybierzesz konkretny model szczoteczki.
Reklama

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna bardzo usprawnia codzienne mycie zębów. Jest łatwa w obsłudze i przy minimum wysiłku z naszej strony przynosi pozytywne rezultaty w bardzo krótkim czasie. Korzyści jakie możemy zaobserwować przy regularnym używaniu szczoteczki sonicznej jest mnóstwo. Warto tu wymienić takie efekty jak redukcja przebarwień, poprawa stanu zdrowia dziąseł, lepsza ochrona przed próchnicą czy wolniejsze odkładanie kamienia nazębnego. Gdy decyzja o zakupie szczoteczki sonicznej zapadnie, rodzi się pytanie którą szczoteczkę kupić? Wyboru nie ułatwia mnogość propozycji na półkach sklepowych. Oferowane szczoteczki różnią się od siebie wieloma parametrami, takimi jak maksymalna prędkość, liczba programów, wydajność akumulatora, czas ładowania szczoteczki, rodzaj końcówek czy stopień wodoodporności. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ceny, designu, dodatkowych akcesoriów, i już podjęcie decyzji nie jest takie proste. Aby nie pogubić się w tym wszystkim, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które nakierują nasze poszukiwania na model najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.

Ile osób będzie korzystać ze szczoteczki sonicznej?

Jeśli chcesz uniknąć częstego ładowania szczoteczki, wybierz model z pojemnym akumulatorem. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie, gdy z jednej rękojeści ma korzystać więcej niż jedna osoba. Standardowy czas pracy większości szczoteczek sonicznych to około 2-3 tygodnie. Warto zaznaczyć, że ten czas odnosi się do używania szczoteczki przez jedną osobę dwa razy dziennie po dwie minuty. Dlatego gdy zależy Ci na dłuższej pracy szczoteczki, zwróć uwagę na modele z wydajniejszym akumulatorem.
Reklama
Takie szczoteczki mogą pracować naprawdę długo - do 6 a nawet do 10 tygodni. Dodatkowo jeśli chcesz, aby każdy domownik był zadowolony z efektów szczotkowania zębów, postaw na model z kilkoma programami pracy, który będzie wyposażony między innymi w delikatny tryb czyszczenia i intensywniejszy program do usuwania przebarwień. Dobrym rozwiązaniem dla większej liczby domowników jest zakup szczoteczek sonicznych w dwupaku. Takie zestawy często możemy kupić w bardzo przystępnej cenie.

Czy masz problem z dziąsłami lub borykasz się z nadwrażliwością zębów?

Delikatne dziąsła czy nadwrażliwe zęby wymagają łagodniejszej pielęgnacji. W tym przypadku dobrym wyborem jest szczoteczka soniczna wyposażona w delikatny program czyszczący. Często jest on oznaczony jako Soft, Sensitive, lub Massage. Na takim trybie szczoteczka wibruje mniej intensywnie, dzięki temu jest łagodniejsza dla zębów i dziąseł, a także zapewnia większy komfort mycia. Prędkość szczoteczki na łagodnym programie pracy mieści się w granicy około 60 000 drgań na minutę. Przy wrażliwej jamie ustnej duże znaczenie ma rodzaj używanej końcówki. Warto wybierać spośród tych o miękkim i delikatnym włosiu. Dlatego zanim kupisz szczoteczkę soniczną, sprawdź czy producent oferuje taki rodzaj końcówek.

Czy zależy Ci na usunięciu przebarwień?

Przebarwienia na zębach to częsty problem natury estetycznej. Szczoteczka soniczna może pomóc nam poradzić sobie z tym kłopotem, zwłaszcza jeśli wyposażona jest w tryb wybielający (White, Polish). Szybsze i intensywniejsze ruchy włókien szczoteczki skutecznie redukują powierzchowne przebarwienia, powstałe od picia kawy, herbaty czy palenia tytoniu. Warto wiedzieć, że im więcej ruchów szczoteczka soniczna wykonuje, tym lepiej usuwa z zębów osady i przebarwienia oraz przeciwdziała powstawaniu kamienia nazębnego.
Reklama
Jedne z najszybszych szczoteczek sonicznych pracują z prędkością od 80 000 do nawet 96 000 drgań na minutę. Warto jednak pamiętać, że trybu wybielającego nie zaleca się do codziennego stosowania, z uwagi na możliwość delikatnego ścierania szkliwa. W tym wypadku najlepiej stosować tryb wybielający co kilka dni, na przemian z innymi programami czyszczenia. Nie zmienia to faktu, że włączenie trybu wybielającego do naszej rutyny pielęgnacyjnej, pomaga utrzymać naturalnie białe zęby, nawet przy piciu dużej ilości kawy.

Czy dużo podróżujesz lub Twoja praca wiąże się z częstymi wyjazdami służbowymi?

Jeśli tak, to rozważ zakup szczoteczki sonicznej z etui podróżnym. Tego rodzaju futerał to wygodny i higieniczny sposób na przewożenie szczoteczki w czasie wyjazdów. Zmieścisz do niego również zapasowe końcówki. Jeśli lubisz nowoczesne rozwiązania, dobrą propozycją jest etui z funkcją ładowarki. Tego rodzaju etui znajdziesz w wyższych modelach szczoteczek sonicznych. Jakie ma ono zalety? Przy jego pomocy naładujesz szczoteczkę praktycznie w każdym miejscu. Wystarczy podpiąć etui za pomocą kabla USB do laptopa lub komputera, aby szczoteczka mogła się naładować. Co ważne, nie musisz zabierać wtedy ze sobą dodatkowej ładowarki. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na wydajność akumulatora. Solidniejszy akumulator zapewni dłuższe działanie szczoteczki, co w trakcie podróży jest dużą zaletą, zwłaszcza jeśli przypadkiem zapomnisz ładowarki.

Czy nosisz aparat ortodontyczny?

Jeśli tak, to szczoteczka soniczna sprawdzi się tu idealnie.
Reklama
Szybki wymiatający ruch włókien pozwala dokładnie usunąć płytkę nazębną znajdującą się w problematycznych miejscach wokół zamków i innych elementów aparatu. Dobrze, aby szczoteczka soniczna, na którą chcemy się zdecydować posiadała specjalną końcówkę do aparatu ortodontycznego. Wyprofilowany układ włókien w takiej końcówce idealnie dopasowuje się do nierówności na zębach i tym samym znacznie lepiej usuwa płytkę nazębną i resztki pokarmowe z zakamarków przy aparacie.

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup szczoteczki sonicznej?

Szczoteczka soniczna do 300 zł, do 500 zł a może droższa? To ile chcesz przeznaczyć na zakup nowego urządzenia jest bardzo ważne. Dlatego przed zakupem dobrze jest ustalić maksymalną kwotę jaką chcemy wydać na zakup szczoteczki sonicznej. Cena często idzie w parze z możliwościami jakie oferuje konkretny model. Zazwyczaj tańsze modele są wyposażone w podstawowe funkcjonalności, droższe zaś oferują przykładowo więcej trybów pracy czy mocniejszy akumulator. Jednak nie jest to regułą. W tym miejscu warto wspomnieć o rankingach szczoteczek sonicznych, ponieważ jest to bardzo dobre źródło informacji o popularnych i najchętniej kupowanych produktach. Takie zestawienie często grupuje szczoteczki w różnym przedziale cenowym, na przykład do 200 zł, do 300 zł do 500 zł, co dla wielu osób jest pomocną wskazówką przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Aktualny ranking szczoteczek sonicznych możesz na przykład sprawdzić tu https://www.shop-dent.pl/pl/blog/ranking-szczoteczek-sonicznych-2020-1308134131.html. W dobrym rankingu znajdziemy przede wszystkim podsumowanie najważniejszych cech i funkcji konkretnego modelu oraz wypunktowane najistotniejsze plusy i minusy.
Reklama

W jakiej cenie możemy kupić dobrą szczoteczkę soniczną?

Wybierajmy szczoteczki soniczne znanych i renomowanych producentów, którzy już od wielu lat funkcjonują na rynku. Dlaczego? W razie usterki urządzenia, mamy zapewniony łatwy dostęp do punktów serwisowych na terenie kraju oraz szerszą dostępność końcówek wymiennych, co w przypadku mniej znanych marek nie jest tak oczywiste. Dobrą szczoteczkę soniczną takich producentów jak Philips Sonicare czy SEYSSO możemy kupić już w granicach 200-300 zł. Takie modele oferują najczęściej podstawowe funkcje, co oczywiście nie jest regułą. Bo w kwocie do 300 zł możemy znaleźć też szczoteczki soniczne, które wyposażono w opcje dostępne dopiero w droższych modelach. Jeśli lubisz proste i praktyczne rozwiązania i nie zależy Ci na mnogości dodatków i funkcji to tańszy model szczoteczki sonicznej sprawdzi się tu najlepiej. Jeśli natomiast jesteś typem gadżeciarza, lubisz nowości technologiczne oraz zwracasz mocno uwagę na design, to nastaw się na większy wydatek, powyżej 500 zł. Szczoteczki soniczne w tym przedziale cenowym oferują wiele ciekawych funkcji, takich jak współpraca z aplikacją, która pomaga lepiej dopasować możliwości szczoteczki do naszych wymagań. Droższe modele oferują też więcej programów pracy, wydajniejsze akumulatory, a niektóre z nich mogą pracować w kilku prędkościach, nawet do 96 000 drgań na minutę. Wśród dodatków możemy znaleźć na przykład etui podróżne z funkcją ładowarki. Szczoteczki soniczne klasy premium często wyróżniają się unikalnym designem, co sprawia że takie urządzenie nie tylko znakomicie spełnia swoją funkcję, ale również cieszy oko.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama