Szczoteczka soniczna do twarzy

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty, przeciwwskazania, jak stosować

Szczoteczka soniczna do twarzy pomaga dokładnie oczyścić skórę i świetnie sprawdzi się w walce z niedoskonałościami. Oczywiście musisz być systematyczna w przeprowadzaniu zabiegów nią. Jak dokładnie używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Jakie przynosi to efekty? Kto powinien jej unikać?
Reklama

Szczoteczka soniczna do twarzy – jak działa?

Szczoteczka soniczna do twarzy działa podobnie jak ta do zębów. Najprościej rzecz ujmując, emituje specjalne drgania i fale dźwiękowe. Sprawia to, że znajdujące się na niej włókna mogą wykonywać nawet do kilkunastu tysięcy obrotów w ciągu minuty. Bezsprzecznie mycie twarzy za pomocą szczoteczki sonicznej jest o wiele skuteczniejsze niż klasyczne oczyszczanie skóry.

Jak używać szczoteczki sonicznej?

Używanie szczoteczki sonicznej do twarzy jest szybkie i nieskomplikowane. Powinnaś wiedzieć, że w przypadku skóry wrażliwej jeden zabieg nie powinien trwać dłużej niż 30 sekund. Z kolei przy cerze problematycznej, normalnej, mieszanej lub tłustej 60 sekund. Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy? Zacznij od wcześniejszego umycia urządzenia. Następnie zwilż skórę twarzy letnią wodą i nałóż na nią niewielką ilość preparatu do mycia, po czym rozmasuj go na całej jej powierzchni.
Reklama
Po tych czynnościach włącz szczoteczkę i przyłóż ją do twarzy. Wykonuj koliste ruchy od środka na zewnątrz — do linii włosów, uszu i żuchwy. Na koniec spłucz letnią wodą. Pamiętaj, żeby nie dociskać szczoteczką zbyt mocno do skóry. W ten sposób zmniejszysz efektywność zabiegu przez blokowanie ruchu. Na koniec dokładnie umyj urządzenie, aby zapobiec rozwojowi bakterii. Szczoteczki sonicznej możesz też używać do oczyszczania szyi i dekoltu.
kobieta z zamkniętymi oczami dotyka szczoteczką do twarzy
zdjęcie ilustrujące/Canva

Szczoteczka soniczna do twarzy – efekty

Regularne używanie szczoteczki sonicznej do twarzy przynosi naprawdę spektakularne efekty.
Reklama
Dzięki zabiegom z użyciem tego urządzenia niedoskonałości stają się zredukowane, przebarwienia rozjaśnione, a pory zmniejszone. Co więcej, szczoteczka soniczna ma też działanie anti–aging. Poprawia bowiem jędrność, napięcie skóry i wspomaga jej ukrwienie. Świetnie też peelinguje cerę złuszczając stary naskórek.

Kto nie powinien używać szczoteczki sonicznej?

Niestety nie wszyscy mogą używać sonicznej szczoteczki do twarzy. Panie, które mają bardzo wrażliwą cerę lub naczynkową, raczej powinny unikać jej stosowania. W ich przypadku lepszym rozwiązaniem będzie zakup delikatnej rękawicy z mikrofibry lub też prostej gąbki celulozowej. Istnieje też kilka innych przeciwwskazań: egzema, nasilony trądzik, łuszczyca oraz atopowe i łojotokowe zapalenie skóry.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama