Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który najwięcej radości sprawia przede wszystkim dzieciom niecierpliwie wyczekującym prezentów od Świętego Mikołaja. Integralną częścią świątecznych przygotowań - oprócz lepienia pierogów, robienia zakupów czy sprzątania - może być przygotowywanie z dzieckiem kreatywnych ozdób choinkowych. Takie własnoręcznie wykonane dekoracje można zawiesić na swojej choince lub podarować bliskim jako świąteczny prezent.

Domowe ozdoby choinkowe - tani sposób na udekorowanie domu

Do wyczarowania najbardziej kreatywnych ozdób choinkowych potrzebna jest przede wszystkim wyobraźnia i pomysłowość. Wbrew pozorom nie musisz wydawać majątku, ponieważ wiele pięknych dekoracji możecie stworzyć z przedmiotów, które są stosunkowo tanie lub dostępne na ogół w każdym domu, parku czy ogrodzie. Do tego celu świetnie sprawdzą się choćby takie rzeczy, jak:

  • kolorowy blok techniczny - będzie idealną bazą do zrobienia kolorowego łańcucha na choinkę;

  • plasterki cytrusów - po wysuszeniu w piekarniku, można przeciągnąć przez nie czerwoną wstążkę, by zawiesić je na bożonarodzeniowym drzewku;

  • zabawki dziecka - choćby ulubiony, pluszowy miś (https://endo.pl/mis-endo) ubrany w świąteczną czapeczkę, będzie uroczą dekoracją pod choinką;

  • szyszki - wystarczy przyprószyć sztucznym śniegiem i zawiesić na choince;

  • gałązki z parku lub lasu - ozdobione bombkami lub łańcuchem LED, staną się piękną dekoracją wigilijnego stołu.

Endo/Materiały prasowe

Domowe ozdoby choinkowe z modeliny

Modelina w różnych kolorach tęczy jest masą idealną do stworzenia pięknych dekoracji świątecznych. Dzięki niej, w kilka chwil stworzycie barwne zawieszki na choinkę, np. bałwanki, gwiazdki, Świętego Mikołaja, renifery czy dzwoneczki. Wystarczy ją rozgrzać w dłoniach i uformować w fantazyjny kształt. Pracę ułatwią Wam gotowe foremki, choć możecie spróbować samodzielnie ulepić wybrane przez siebie figurki. Za pomocą wykałaczki wykonajcie w górnej części otwór, przez który później przeciągniecie sznurek. Na koniec domowe ozdoby choinkowe należy włożyć do piekarnika i wypiekać przez około pół godziny w temperaturze 100-110 °C. Utwardzone figurki pomalujcie bezbarwnym lakierem, przeciągnijcie sznurek i zawieście na drzewku.

Dekoracje świąteczne dla dzieci - styropianowe bombki

Styropianowe bombki są doskonałym pomysłem na ozdoby świąteczne dla dzieci. Można je kupić w większości sklepów papierniczych, a gdy zostaną pięknie przyozdobione, staną się kreatywną ozdobą choinkową. Takie bombki, niczym wielkanocne pisanki, można pomalować farbkami. Dobrym pomysłem jest także pokrycie ich klejem i obsypanie brokatem lub oklejenie jutowym sznurkiem. Na koniec, wystarczy przeciągnąć nitkę i przykleić piórka, koraliki bądź kryształki, dzięki czemu będą pięknie odbijać światło lampek.

Endo/Materiały prasowe

Kreatywne ozdoby choinkowe - łańcuchy

Bożonarodzeniowe drzewko bez łańcuchów jest tym samym, czym Święty Mikołaj bez swojej brody. Takie połączenie po prostu nie istnieje. Dlatego też pomyślcie o tym, by własnoręcznie zrobić przynajmniej jeden taki łańcuch, który zawiesicie na choince, nad kominkiem lub w innym, dowolnie wybranym miejscu.

  • Łańcuch na choinkę - z papieru

Do przygotowania najprostszego łańcucha, wystarczy blok techniczny z kolorowymi kartkami, klej, nożyczki i linijka. Z papieru należy wyciąć paski - każdy o szerokości około 1 cm i długości 5 cm. Końce pierwszego paska należy skleić tak, aby powstał pierścień. Każdy kolejny pasek wystarczy przełożyć przez ostatnie ogniwo i skleić identycznie jak pierwszy. Taki łańcuch można urozmaicić, wplatając wycięte z papieru świąteczne dzwonki, gwiazdki i inne wzory.

  • Łańcuch na choinkę - z szyszek

Innym, równie kreatywnym pomysłem na ozdobę świąteczną dla dzieci, jest łańcuch z szyszek zebranych podczas spaceru do lasu. Do jego stworzenia będziecie potrzebować: kilkanaście niewielkich szyszek, sznurek w dowolnym kolorze oraz sztuczny śnieg w sprayu lub białą farbę. Sznurek należy przewiązać przez każdą szyszkę, zachowując równe odstępy. Możecie również przykleić szyszki do sznurka mocnym klejem. Na koniec wystarczy przyprószyć je śniegiem w sprayu lub pomalować krawędzie białą farbą, dzięki czemu nabiorą prawdziwie zimowego uroku. Taki łańcuch będzie efektowną domową ozdobą choinki i wspaniałą pamiątką na lata.

W wielu domach to właśnie dzieci ubierają choinkę - jeśli będą mogły zawiesić na niej kreatywne ozdoby, które same przygotują, będzie to dla nich jeszcze większą frajdą!

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie