Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci

Pomysły na ozdoby świąteczne dla dzieci

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który najwięcej radości sprawia przede wszystkim dzieciom niecierpliwie wyczekującym prezentów od Świętego Mikołaja. Integralną częścią świątecznych przygotowań - oprócz lepienia pierogów, robienia zakupów czy sprzątania - może być przygotowywanie z dzieckiem kreatywnych ozdób choinkowych. Takie własnoręcznie wykonane dekoracje można zawiesić na swojej choince lub podarować bliskim jako świąteczny prezent.
Reklama

Domowe ozdoby choinkowe - tani sposób na udekorowanie domu

Do wyczarowania najbardziej kreatywnych ozdób choinkowych potrzebna jest przede wszystkim wyobraźnia i pomysłowość. Wbrew pozorom nie musisz wydawać majątku, ponieważ wiele pięknych dekoracji możecie stworzyć z przedmiotów, które są stosunkowo tanie lub dostępne na ogół w każdym domu, parku czy ogrodzie. Do tego celu świetnie sprawdzą się choćby takie rzeczy, jak:

  • kolorowy blok techniczny - będzie idealną bazą do zrobienia kolorowego łańcucha na choinkę;

  • plasterki cytrusów - po wysuszeniu w piekarniku, można przeciągnąć przez nie czerwoną wstążkę, by zawiesić je na bożonarodzeniowym drzewku;

  • zabawki dziecka - choćby ulubiony, pluszowy miś (https://endo.pl/mis-endo) ubrany w świąteczną czapeczkę, będzie uroczą dekoracją pod choinką;

  • szyszki - wystarczy przyprószyć sztucznym śniegiem i zawiesić na choince;

  • gałązki z parku lub lasu - ozdobione bombkami lub łańcuchem LED, staną się piękną dekoracją wigilijnego stołu.
ozdoby_2

Domowe ozdoby choinkowe z modeliny

Modelina w różnych kolorach tęczy jest masą idealną do stworzenia pięknych dekoracji świątecznych. Dzięki niej, w kilka chwil stworzycie barwne zawieszki na choinkę, np. bałwanki, gwiazdki, Świętego Mikołaja, renifery czy dzwoneczki. Wystarczy ją rozgrzać w dłoniach i uformować w fantazyjny kształt. Pracę ułatwią Wam gotowe foremki, choć możecie spróbować samodzielnie ulepić wybrane przez siebie figurki. Za pomocą wykałaczki wykonajcie w górnej części otwór, przez który później przeciągniecie sznurek. Na koniec domowe ozdoby choinkowe należy włożyć do piekarnika i wypiekać przez około pół godziny w temperaturze 100-110 °C.

Reklama

Utwardzone figurki pomalujcie bezbarwnym lakierem, przeciągnijcie sznurek i zawieście na drzewku.

Dekoracje świąteczne dla dzieci - styropianowe bombki

Styropianowe bombki są doskonałym pomysłem na ozdoby świąteczne dla dzieci. Można je kupić w większości sklepów papierniczych, a gdy zostaną pięknie przyozdobione, staną się kreatywną ozdobą choinkową. Takie bombki, niczym wielkanocne pisanki, można pomalować farbkami. Dobrym pomysłem jest także pokrycie ich klejem i obsypanie brokatem lub oklejenie jutowym sznurkiem. Na koniec, wystarczy przeciągnąć nitkę i przykleić piórka, koraliki bądź kryształki, dzięki czemu będą pięknie odbijać światło lampek.
ozdoby_3

Kreatywne ozdoby choinkowe - łańcuchy

Reklama

Bożonarodzeniowe drzewko bez łańcuchów jest tym samym, czym Święty Mikołaj bez swojej brody. Takie połączenie po prostu nie istnieje. Dlatego też pomyślcie o tym, by własnoręcznie zrobić przynajmniej jeden taki łańcuch, który zawiesicie na choince, nad kominkiem lub w innym, dowolnie wybranym miejscu.

  • Łańcuch na choinkę - z papieru

Do przygotowania najprostszego łańcucha, wystarczy blok techniczny z kolorowymi kartkami, klej, nożyczki i linijka. Z papieru należy wyciąć paski - każdy o szerokości około 1 cm i długości 5 cm. Końce pierwszego paska należy skleić tak, aby powstał pierścień. Każdy kolejny pasek wystarczy przełożyć przez ostatnie ogniwo i skleić identycznie jak pierwszy. Taki łańcuch można urozmaicić, wplatając wycięte z papieru świąteczne dzwonki, gwiazdki i inne wzory.

Reklama
  • Łańcuch na choinkę - z szyszek

Innym, równie kreatywnym pomysłem na ozdobę świąteczną dla dzieci, jest łańcuch z szyszek zebranych podczas spaceru do lasu. Do jego stworzenia będziecie potrzebować: kilkanaście niewielkich szyszek, sznurek w dowolnym kolorze oraz sztuczny śnieg w sprayu lub białą farbę. Sznurek należy przewiązać przez każdą szyszkę, zachowując równe odstępy. Możecie również przykleić szyszki do sznurka mocnym klejem. Na koniec wystarczy przyprószyć je śniegiem w sprayu lub pomalować krawędzie białą farbą, dzięki czemu nabiorą prawdziwie zimowego uroku. Taki łańcuch będzie efektowną domową ozdobą choinki i wspaniałą pamiątką na lata.

W wielu domach to właśnie dzieci ubierają choinkę - jeśli będą mogły zawiesić na niej kreatywne ozdoby, które same przygotują, będzie to dla nich jeszcze większą frajdą!

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama