Święta
Canva.com

Ozdoby na Boże Narodzenie do domu. Tak wprawisz się w świąteczny klimat!

Zazwyczaj tuż przed świętami Bożego Narodzenia lubimy ozdabiać swoje domy. Czerpiemy sporą przyjemność z rozmieszczania tych wszystkich przeuroczych dodatków, które wprowadzają nas w miłą aurę i przypominają potem na każdym kroku, że już niedługo spotkamy się z najbliższą rodziną.
Reklama

Dekoracje świąteczne cudownie ożywiają nasz dom. Teraz mamy ich natomiast do wyboru tak wiele, że nie ma takiej opcji, abyśmy nie znaleźli wśród nich takich rzeczy, które dosłownie od razu przypadną nam do gustu.

Klimatyczne świecie

Na pierwszy ogień pójdą świece. Mogą to być zarówno najzwyklejsze w świecie podgrzewacze, które kupimy w dużych pakietach już za mniej niż dziesięć złotych, albo też takie świece, które same w sobie będą już mocno dekoracyjne i dzięki temu nawet nieumieszczone w żadnym świeczniku cudownie ozdobią każdą półkę, na której tylko się pojawią. Pewną dekoracją dla domu bywa sam ich zapach. Świąteczne świeczki pachną pomarańczami, korzennymi przyprawami i cynamonem. Roznoszą po całym domu aromat zbliżającego się Bożego Narodzenia, którym dzięki nim możemy się napawać na co dzień, czerpiąc z tego ogromną przyjemność.

Reklama

Słodkości w domu jako dekoracja

Pierniczki
Canva.com

Koniecznie też zdecydujmy się na przyozdobienie domu różnymi smakołykami, najlepiej tymi, które przygotujemy sami, a które będą spokojnie czekać już na okres świąt. Świąteczne dekoracje nie muszą być kupowane. W roli bożonarodzeniowej ozdoby domu bardzo często występują przecież pierniczki, więc jeśli tylko udało nam się je już upiec, koniecznie powinniśmy wyłożyć je na jakiejś eleganckiej paterze, tuż obok nich umieszczając kawałki zasuszonych pomarańczy, orzechy włoskie oraz gałązki albo jeszcze inne małe dodatki o świątecznym charakterze.

Reklama

Paterę wystawmy też na stół już w trakcie wigilii. Przepięknie zaprezentuje się ona wśród licznych wigilijnych potraw.

Powyższe propozycje są oczywiście tylko przykładowymi świątecznymi dekoracjami, do których moglibyśmy jeszcze dodać mnóstwo innych ciekawych ozdób. Nie bójmy się z nich skorzystać. Akurat w okresie świąt przesadne strojenia są zdecydowanie wskazane.

Reklama
Autor - Paula Lazarek
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
p.lazarek@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama