Hamowanie wypadania włosów - jakie sposoby warto spróbować?
Udostępnij Google News
Zdrowie

Hamowanie wypadania włosów - jakie sposoby warto spróbować?

Wypadanie włosów to przypadłość, która trapi zarówno kobiety, jak i mężczyzn - i to niezależnie od wieku. Aby skutecznie zapobiegać temu zjawisku, warto zadbać o pełnowartościową ochronę stosowaną podczas codziennej pielęgnacji. Uwagę powinno się poświęcić nie tylko diecie i suplementacji, ale i przede wszystkim sprawdzonym preparatom.

Hamowanie wypadania włosów - dlaczego warto się go podejmować?

Wypadanie włosów może zachodzić na różne sposoby, niekiedy wyjątkowo niepozornie i nie zwracając na siebie szczególnej uwagi przez tygodnie, a nawet miesiące. Nie należy jednak bagatelizować tej przypadłości, ponieważ organizm daje w ten sposób sygnały na temat zróżnicowanych nieprawidłowości w naszym organizmie.

Bardzo często utrata włosów może oznaczać np. niewłaściwą dietę, która przez brak odpowiednich składników uniemożliwia utrzymywanie silnych i wytrzymałych włosów. Osłabione cebulki włosów często idą w parze także z wysuszoną strukturą skóry na głowie. W ten sposób, oprócz utraty owłosienia szczególnie widocznego podczas kąpieli lub rozczesywania, ta kłopotliwa dolegliwość wiąże się także z łupieżem.

Dostrzegając zatem nawet drobne, lecz powtarzające się kłopoty z utratą włosów, warto działać szybko i zdecydowanie w ramach rozsądnej i zalecanej profilaktyki. Zahamujemy w ten sposób nie tylko dalszy rozwój tej dolegliwości, która może potencjalnie przerodzić się w poważniejsze kłopoty zdrowotne, a także zadbamy o dobrą kondycję naszej wizytówki - czyli włosów! Kluczowe jest stymulowanie prawidłowego stanu skóry głowy i włókien włosowych.

Jakie metody stosować do zahamowania wypadania włosów?

Dostrzegając u siebie kłopoty z utratą włosów, warto działać kompleksowo i na różnych polach. Prawidłowa kondycja włosów na głowie to w końcu aspekt zdrowotny, a wobec tych jedno doraźne działanie nie wystarczy. Przyjrzyjmy się metodom, które należy wziąć pod uwagę.

 • Odpowiednia dieta
  Nie bez powodu na każdym kroku usłyszeć można sformułowanie “zdrowa, zbilansowana dieta”. Jest ona kluczowym aspektem nie tylko w kontekście dobrego samopoczucia, prawidłowej masy ciała czy stanu naszej cery, ale i ma ona znaczenie w przypadku kondycji włosów. Konstruując swój jadłospis, który ma zapewnić nam zdrowe włosy, warto wziąć pod uwagę pożywienie bogate w witaminy A, B, C i E, a także cynk, potas, żelazo i zdrowe kwasy tłuszczowe
  Warunki te spełniają m.in. kasze, brokuły, jaja, fasola szparagowa, owoce, a także podroby mięsne.
 • Suplementacja
  Kolejnym aspektem, który powinien grać główną rolę w naszym planie działania skoncentrowanym na zdrowe i silne włosy, jest odpowiednia suplementacja składników, których nie możemy dostarczyć z pożywienia w wystarczającym stopniu. Korzystnie dla włosów sprawdzają się suplementy bogate w witaminę B, cynk czy skrzyp polny. Nie powinno zabraknąć też tranu.
 • Wspierające zdrowe włosy preparaty
  Trzecim filarem, o który należy oprzeć działania w kierunku zachowania wzorowej kondycji naszych włosów, powinien być odpowiedni dobór kosmetyków, za których pomocą dbamy o codzienną higienę głowy. Nie wszystkie szampony, wbrew hasłom reklamowym, są przyjazne dla włosów - wiele z nich zawiera substancje, które wysuszają je, doprowadzają pośrednio do złuszczania się naskórka, co w efekcie może pogłębiać lub utrzymywać dotychczasowe kłopoty z włosami. W efekcie, warto sięgać po sprawdzone szampony stymulujące właściwy stan owłosienia - a jakie są najlepsze, o tym niżej!
 • Szampon przeciwko wypadaniu włosów - wybór jest prosty 
  Rozglądając się za preparatami, które dzięki towarzyszeniu w codziennej higienie zapewnią wzorową kondycję włosów i skóry głowy, warto zajrzeć do produktów z linii Xtense Code, które można znaleźć np. w drogerii internetowej TV Okazje.


Naszym odkryciem jest wzmacniający szampon na porost włosów Xtense Code Rich Formula. Jest to polski produkt z innowacyjną formułą, opracowaną przez najlepszych specjalistów. W jego składzie jest: diosmina i hesperydyna, które stymulują wzrost nowych, silnych włosów, z kolei olej arganowy zapobiega łamaniu i utracie dotychczasowych. W naturalnej i skoncentrowanej formule prezentowanego szamponu nie bez znaczenia jest też kwas mlekowy, który zapobiega otwieraniu łusek włosowych i ułatwia rozczesywanie.

Szampon przetestowano i przebadano klinicznie. Ponad 90% badanych zauważyło porost włosów w miejscach wyłysienia. Ciekawostką jest to, że część osób zwróciło uwagę na to, że odrastający włos odzyskuje kolor przez siwizną.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie