zalety samotności

Samotność wcale nie jest taka zła. Poznaj jej zalety

Samotne życie przywołuje strach. Zwłaszcza, jeśli ktoś przez całe życie ani przez chwilę nie był sam. Ludzie często stosują tak zwane przesiadki. Gdy kończy się jakaś relacja, natychmiast szukają kogoś w zamian. I w zasadzie nawet nie wiedzą, czy potrafiliby żyć bez kogoś u swojego boku. A my chcemy dziś udowodnić Wam, że samotność wcale nie jest taka zła i ma też swoje jasne strony.
Reklama

Długotrwała samotność zabija

Jeśli ta samotność jest długotrwała, to rzeczywiście nie ma na nas pozytywnego wpływu. Każdy przecież potrzebuje osoby, które może się wygadać. Cieszyć się razem z nią ze swoich radości i płakać w jej ramie w przypadku, gdy wydarzy się coś złego. To zupełnie naturalne. Człowiek, który przez długi czas jest zupełnie sam, czuje się totalnie wyobcowany, co może prowadzić nawet do depresji. Jednak ta krótka samotność, która trwa kilka czy kilkanaście dni, może nam przynieść naprawdę wiele dobrego. Jak to jest możliwe?

Zalety krótkotrwałej samotności

Samotność może być dobra pod warunkiem, że jest ona Twoim wyborem. Jeśli pewnego dnia powiesz sobie, że potrzebujesz pobyć przez jakiś czas sama i jest to wyłącznie TWOJA decyzja, to z pewnością te dni będą dla Ciebie pewnego rodzaju wybawieniem. Przede wszystkim będziesz miała w tym czasie okazję zajrzeć w głąb siebie.
Reklama
Wreszcie pomyśleć  tylko o sobie i zadbać o swoje potrzeby. No bo jak często skupiałaś się na innych? Ile razy robiłaś coś tylko dlatego, że było to ważne dla kogoś Ci bliskiego? Teraz będziesz mogła dopasować swój rytm dnia tylko do siebie. Być może Twoje życie nabierze wiatru w żagle, ponieważ decydujesz sama o sobie, nie tylko w kwestii spraw osobistych, ale również zawodowych. Twój dom, może być Twoim miejscem na ziemi, Twoją najprawdziwszą oazą spokoju. Będziesz chciała ugotować obiad – zrobisz to. Wolisz zjeść kanapkę czy sałatkę, której Twój partner by nie przełknął? Teraz możesz. Możesz wszystko, bo to Twój czas. Chwila, w której możesz zastanowić się nad tym, czy potrzebujesz na tym etapie swojego życia partnera, czy wystarczy Ci twoje własne towarzystwo. Będziesz mniej zestresowana, ponieważ nikt już nie będzie Cię atakował swoimi problemami.
Reklama
W dodatku nikt też nie będzie Ci chrapał przy uchu. Nic nie trzyma Cię w miejscu, w którym mieszkasz. Jeśli dodatkowo pracujesz zdalnie, możesz zabrać sobie tę pracę na każdy możliwy zakątek na ziemi i żyć tam, gdzie tylko zamarzysz. Nawet jeśli miałabyś zmieniać to miejsce zamieszkania co miesiąc, albo co tydzień. Nikt Ci tego nie zabroni. Jesteś panią własnego losu. Samotne życie, to wygodne życie. Są osoby, które nie wyobrażają sobie sytuacji, w której miałyby nie mieć u swojego boku kogoś bliskiego. Jednak samotność może uzależniać. A jeżeli Ty nigdy nie miałaś okazji tego sprawdzić, koniecznie pokuś się przynajmniej i kilka dni samotności. Zobaczysz, że to może wyjść Ci tylko na dobre.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama