noworoczne postanowienia

Jak wypełnić noworoczne postanowienia?

Robisz noworoczne postanowienia? Nie wszyscy się za to zabierają i głównie dlatego, że z tych wielkich ustaleń często niewiele później wynika. Kończy się na tym, że przepisuje się z roku na rok te same cele, ewentualnie dodając coś dodatkowo. Ale dziś podpowiemy Ci jak wypełnić noworoczne postanowienia.
Reklama

Noworoczne postanowienia – żeby chciało się chcieć

Te noworoczne postanowienia to pewien symbol. Zazwyczaj lepszego życia. Dlatego warto skupić się na celach pozytywnych. Nie pisz sobie: schudnę.. Tylko zrobię wszystko, by lepiej wyglądać. Opisuj swoje cele w taki sposób, żeby dostrzegać to, co dzięki nim osiągniesz, a nie całą drogą, jaka Cię czeka do przejścia.

Jak wypełnić postanowienia? Główne zasady

Zapisz je! Jeśli lubisz notować w kalendarzu czy zeszycie, to niech stanie się on poniekąd Twoją księgą postanowień. Ale możesz do tego wykorzystać również telefon. Wpiszesz w nim w kalendarzu wszystkie ważne daty, w których coś ma się wydarzyć, a on skutecznie przypomni Ci o tym nawet na tydzień przed. To odpowiedni czas, by zabrać się za przygotowania. Możesz też ściągnąć sobie różne pomocne aplikacje, na których będziesz w stanie obserwować swoje postępy.
Reklama
Załóżmy ponownie, że chodzi o odchudzanie. Waż się i mierz co tydzień i zapisuj postępy w takiej aplikacji. Wygeneruje ona dla Ciebie wykres, który może stać się naprawdę niezłą motywacją. Pamiętaj, aby wyznaczać sobie cele, które są konkretne. Nigdy nie mów sobie – w tym roku schudnę. Za to mów – do końca roku schudnę 15 kilogramów. Czyli cel musi być zarazem konkretny, jak i mierzalny. Dbaj również o to, żeby Twój cel dało się wypełnić. Nie stawiaj poprzeczki zbyt wysoko, musisz zawsze znaleźć ten przysłowiowy złoty środek. Tak, by było ambitnie, ale do wykonania. Wraz z początkiem roku mamy w zwyczaju wprowadzanie bardzo wielu zmian na raz. Najczęściej jest tak, że po tygodniu czy miesiącu nagle rezygnujemy ze wszystkich nowości przytłoczeni ich ilością. Dlatego tych postanowień nie może być zbyt wiele.
Reklama
Zmiany powinny następować regularnie, ale z określonym natężeniem – nie można przesadzić, a o to łatwo. No i chyba najważniejsza kwestia związana z noworocznymi postanowieniami. To mają być TWOJE cele. Nie takie, które wymyślił Twój partner czy mama. Nie takie – bo wypada, albo tak trzeba. Każdy jest kowalem własnego losu. Każdy ma prawo decydować za siebie i wszyscy musimy żyć w zgodzie ze sobą. Pamiętaj więc by postanawiać wyłącznie to, czego naprawdę chcesz, a wcześniej nie miałaś siły lub czasu do tego dążyć.

Porażki się zdarzają

I to zupełnie normalne. Coś może Ci się nie udać, pomimo ścisłego planu. Ale nie powinnaś się od razu poddawać. W końcu najlepiej uczymy się zawsze na własnych błędach i pozwalajmy sobie na nie. A gdy już coś się nie uda, warto po prostu wstać, otrzepać się, poprawić koronę i iść dalej.    
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
planner zapisany
Nowy Rok zawsze jest dla nas czasem, w którym robimy całą masę noworocznych postanowień. A im ta lista jest dłuższa, tym trudniej jest nam te noworoczne postanowienia wypełnić. Dlatego – choć planowanie jest ważne – warto skupić się jedynie na tych celach, które są dla nas priorytetem. Dzięki temu będzie większa szansa na to, że pod koniec kolejnego roku zamkniemy naszą poprzednią listę z wszystkimi, odhaczonymi celami. Czy są jakieś sposoby na to, by naprawdę dotrzymać wszystkich noworocznych postanowień? Jak najbardziej! Przeczytaj.
Jak zrzucić zbędne kilogramy w nowym roku?
Ty też obiecałaś sobie, że w nowym roku zrzucisz zbędne kilogramy? Według statystyk, jest to jedno z głównych postanowień noworocznych, które wybierają kobiety. Jednak później zaczynamy się zastanawiać, jak dopiąć swego. Nie jest to proste, ale jak najbardziej możliwe. Własnie dlatego przedstawiamy Wam trzy najbardziej popularne diety odchudzające, które podobno przynoszą niewiarygodne efekty!
5 drobnych zmian, które sprawią, że życie będzie prostsze
Nowy rok to czas, kiedy robimy listę postanowień do wypełnienia. Niestety wiele z nich staje się dla nas niemożliwych do wykonania np. pragniemy schudnąć 20 kilo, ale na co dzień bardzo trudno odmówić sobie choćby cukierka. Dlatego zamiast robić plany nie do wykonania, lepiej wprowadzić w życie kilka prostych zasad, które sprawią, że życie w nowym roku stanie się prostsze i przyjemniejsze.
Reklama
Reklama
Reklama