domowe sposoby na zgagę

Domowe sposoby na zgagę

Powodów zgagi może być naprawdę sporo i zwykle są one bardzo zróżnicowane. U kobiet najczęściej pojawiają się po raz pierwszy w ciąży. Ale mają też z nią problem osoby otyłe, czy po 50 roku życia. Zdarza się jednak także, że zgaga jest objawem jakiejś poważnej choroby. Zgaga pojawia się, gdy  żołądek nie radzi sobie z trawieniem (czasem w wyniku zjedzenia czegoś bardzo ciężkostrawnego). Wówczas treść pokarmowa cofa się do przełyku, przy okazji go podrażniając. Czy są jakieś domowe sposoby na zgagę? Oczywiście!
Reklama

Domowe sposoby na zgagę

Aby pozbyć się zgagi należy zająć się nią „miejscowo”. Domowe sposoby są naprawdę skuteczne i większość z nich można wykorzystywać naprawdę często. Po co warto sięgnąć?
  • Ciepłe mleko! Jeżeli zgaga nie jest Twoim codziennym problemem, a pojawia się wyłącznie od czasu, do czasu, to możesz po prostu wypić szklankę ciepłego mleka. To pomoże. Natomiast jeżeli zgaga pojawia się u Ciebie regularnie, lepiej nie sięgać po mleko, gdyż z pewnością osiągniesz skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego.
  • Bardzo skuteczna jest zawiesina z sody oczyszczonej. Do szklanki ciepłej wody należy wsypać 1 łyżeczkę sody, zamieszać i wypić. Nie jest to najsmaczniejszy, domowy sposób na zgagę, ale jest naprawdę skuteczny. Chociaż trzeba pamiętać, że regularne spożywanie sody oczyszczonej może nam zaszkodzić. Dlatego proponujemy ten sposób jedynie od święta.
  • Ziołowe herbatki i napary. Zaopatrz się koniecznie w suszone liście melisy, w miętę i koper włoski i najlepiej nie czekaj na zgagę. Pij takie napary codziennie, zamiast tradycyjnej herbaty czy kawy.
  • Osoby, które mają problemy ze zgagą, powinny wprowadzić do codziennej diety imbir, kminek czy siemię lniane.
  • Migdały na zgagę? A może sucharki lub żucie skórki chleba? Wiele osób przyznaje, że im te sposoby pomagają. Warto zatem spróbować zwłaszcza, że są one zupełnie bezpieczne.
A co, gdy żaden z domowych sposobów na zgagę nie pomoże? No cóż..
Reklama
wówczas pozostaną już tylko preparaty i leki z apteki. Jest to zwykle albo proszek do sporządzenia zawiesiny, albo tabletki.

Jak nie narażać się na zgagę?

Niestety częstym powodem pojawienia się zgagi nie są wcale problemy zdrowotne a to co jemy, oraz w jaki sposób jemy. Zdrowy styl życia pomoże nam uchronić się przed uczuciem zgagi. Dlatego właśnie należy wprowadzić regularne posiłki i jeść mniej, za to częściej. Należy również spożywać posiłki w spokoju. Dokładnie wszystko gryźć i nigdzie się w trakcie posiłku nie spieszyć. Trzeba unikać potraw smażonych i tłustych, a także alkoholu i kawy. Stosując się do zasad zdrowego odżywiania, z pewnością uda się uniknąć zgagi.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama