jak dbać o związek

Jak dbać o związek by był trwały i szczęśliwy?

Codzienność bywa dość okrutna. Zwłaszcza, gdy nie jest się już nastolatkiem i założyło się rodzinę, o którą trzeba teraz dbać. Poranki zwykle wyglądają bardzo podobnie. Pospieszne szykowanie dzieci do szkoły czy przedszkola, przygotowywanie śniadań – w ilości takiej, jaka jest liczba mieszkańców. Nawet pierwszy łyk kawy jest zwykle zimny, a kubek i tak zostaje w połowie pełny w momencie, gdy sama wychodzisz do pracy. Jak w takim biegu można jeszcze dbać o związek? A można. I naprawdę warto to robić, bo tylko takie wzajemne dbanie o relacje z partnerem może sprawić, że Wasz związek będzie trwały i szczęśliwy.
Reklama

Jak dbać o związek codziennie?

Gdybyś tak pomyślała o początku Waszego związku z pewnością uznałabyś, że było zupełnie inaczej. Fakt, mieliście mniej obowiązków, ale przecież każde z Was  tak miało swoje sprawy, a jednak zawsze udawało się Wam znaleźć czas na to, aby sprawić tej drugiej osobie jakąś przyjemność. Bardziej o siebie nawzajem dbaliście i przychodziło Wam to z łatwością. A teraz? Teraz zwykle o tym zapominacie. Co zrobić, by zadbać o związek takimi mały przyjemnościami?

Czego nie może zabraknąć?

Jeśli chcesz, aby Wasz związek był trwały i szczęśliwy, musisz zapisać sobie te rady i naprawdę z nich korzystać.
  • Karteczka w śniadaniu? Albo na lodówce? To wspaniały gest, który przecież nie wymaga od Ciebie wielkiego zaangażowania. Wystarczy napisać na niej kilka miłych słów i zostawić w miejscu, w którym na pewno znajdzie ją Twój partner.
  • Miłe słówka nie tylko na karteczkach. Jeśli Twój facet podoba Ci się w nowej fryzurze, albo w zaroście – powiedz mu to koniecznie. Opowiadaj mu głośno o wszystkim, co może być dla niego miłe. Nie żałuj mu słów.
  • Drobne prezenciki bez okazji? A dlaczego by nie? To też pewnego rodzaju wyraz „zaopiekowania”. I to niekoniecznie musi być coś, co kupisz w sklepie. Takim prezentem może być na przykład tort bezowy, za którym Twój mężczyzna przepada, a który robi się u Was tylko od święta.
  • Wspólny czas. Przecież wciąż macie go dla siebie zbyt mało. Może tym razem zrób ze swoi, partnerem coś, czego zwykle z nim nie robisz. Nie przepadasz za grą na konsoli, ale on kocha tak spędzać wolny czas? Poświęć się ten jeden raz. Kto wie.. może jednak odkryjecie wspólną miłość do gier.
  • Może Cię to zaskoczy, ale dla mężczyzny seks z jego ukochaną to taki rodzaj odczuwania bliskości, jak dla kobiet na przykład rozmowa. Potrzebujesz częstych rozmów z nim by czuć, że poświęca Ci uwagę i jesteś przez niego naprawdę kochana? On też chce to przeżywać – w trochę inny sposób, ale jednak. Oczywiście dla niego rozmowa również jest ważna, a dla Ciebie ta bliskość fizyczna, dlatego warto dawać sobie nawzajem to, czego potrzebujemy.
No to co..
Reklama
zastanów się może teraz nad tym co w dniu dzisiejszym zrobiłaś z myślą o Waszym związku? I czy w ogóle coś zrobiłaś. Oczywiście szczęśliwy związek polega na tym, by dwoje ludzi dbało o siebie nawzajem bo cały w tym ambaras, żeby dwoje chciało na raz.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama