Dlaczego warto skorzystać z porady psychologicznej?

Dlaczego warto skorzystać z porady psychologicznej?

Szybkie tempo życia, gwałtowne zmiany, namnażające się obowiązki w sferze prywatnej i zawodowej... dziś częściej niż kiedykolwiek zdarzają się sytuacje, w których życie zwyczajnie nas przerasta. Nie jesteśmy jednak pozostawieni sami sobie. Wizyta u psychologa może być znakomitym sposobem na powrót do pełni swoich możliwości. Dlaczego wzbraniamy się przed wizytami u tego typu specjalistów? Co możemy dzięki nim zyskać?
Reklama

Błędne przekonania

W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje przeświadczenie o tym, że wizyta u psychologa jest oznaką słabości. Tego, że nie jesteśmy w stanie samodzielnie poradzić sobie ze swoimi problemami. Warto jednak spojrzeć na to z nieco szerszej perspektywy. Prawdą jest, że zwracając się po pomoc do wykwalifikowanego specjalisty z zewnątrz jesteśmy w stanie znacznie szybciej uporać się ze swoimi trudnościami niż miałoby to miejsce w przypadku dokonywania na własną rękę prób zmiany interpretacji otaczającego nas świata. Z praktycznego punktu widzenia – wnikliwa samoanaliza psychologiczna jest często bardzo utrudniona, jeśli nie nawet niemożliwa. Często zdarza się, że przekonania, funkcjonujące w głębokich zakamarkach naszego umysłu, zagnieździły się w nas tak głęboko, że nie jesteśmy w stanie ich dostrzec.
Reklama
 Przeświadczeni o tym, że sabotujące nasze życie programy mentalne są jedyną i niepodważalną prawdą mkniemy przez życie, nieświadomi tego, jak wielki balast dźwigamy na swoich barkach.

Pomoc jest w zasięgu ręki

Często utożsamiamy wizytę w gabinecie psychologa z pewnego rodzaju skrajnością. Ostatecznością, na którą decydują się jedynie osoby, zmagające się z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Prawda jednak prezentuje się całkowicie inaczej. Pomoc psychologa jest usługą, z której możemy skorzystać w celu usystematyzowania swoich emocji, zredukowania stresu w swoim życiu czy też dla spojrzenia na spotykające nas trudności z całkowicie nowej perspektywy. Gabinet psychologiczny PsychoCare oferuje szereg usług z zakresu doradztwa psychologicznego oraz psychoterapii, dzięki którym uzyskasz wsparcie, którego potrzebujesz.
Reklama
Zakres działania funkcjonujących w gabinecie psychologów umożliwia dostosowanie pomocy ściśle do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, z jakiego rodzaju trudnościami aktualnie się zmagasz – zasięgając fachowej porady jesteś w stanie znacznie szybciej uporać się z kłopotliwą sytuacją. Dzięki pomocy psychologa zdobędziesz także mentalne narzędzia, które umożliwią Ci sprawne rozwiązywanie podobnych problemów w przyszłości.

Na czym polega wizyta u psychologa?

Wszystko zależy od charakterystyki Twojego problemu.
Reklama
Celem porady psychologicznej jest takie naświetlenie Twojego aktualnego położenia, żeby było możliwe spojrzenie na nie z perspektywy emocjonalnego dystansu. Korzystając z takiej pomocy znacznie szybciej osiągniesz stan umysłu, w którym znajdziesz realne wyjście z problematycznej sytuacji oraz będziesz w stanie podjąć kroki niezbędne do rozwiązania niemalże każdego problemu. Jedynym, czego potrzebujesz do przeprowadzenia tego procesu jest świadoma decyzja oraz odrobina dobrej woli, która przy wsparciu psychologa przerodzi się w motywację do podjęcia niezbędnych działań, mających na celu przywrócenie Ci mentalnej i emocjonalnej harmonii.
Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama