Masz zły nastrój? Pomoże Ci dieta na dobry humor!
Udostępnij Google News
Zdrowie

Masz zły nastrój? Pomoże Ci dieta na dobry humor!

Masz ostatnio same gorsze dni mimo pięknej pogody za oknem? Jesteś przekonana, że nic Ci nie dolega, a mimo to nie czujesz się najlepiej? Koniecznie przeanalizuj swoją codzienną dietę bo być może jesz produkty, które doprowadzają Cię do takiego stanu. Czy istnieje dieta na dobry humor? Jak najbardziej! I dziś Ci to udowodnimy.

Czy nasz humor może zależeć od diety?

Nie od dziś wiadomo, że organizm, któremu dostarczamy odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych jest w stanie wyprodukować odpowiednią ilość serotoniny, a przecież to ona w dużej mierze odpowiada za to, jaki mamy nastrój oraz jak znosimy ból. Ale od poziomu serotoniny zależy również nasz apetyt.

Kiedy przychodzi moment ogólnego pod denerwowania i wszechobecnego rozdrażnienia możemy mieć pewność, że nasz mózg właśnie daje nam znać o tym, że trzeba coś zjeść! No i poziom serotoniny drastycznie spada.

Można uniknąć takich sytuacji, jeśli na stałe włączymy do naszej diety pewne produkty.

Dieta na dobry humor – czego nam potrzeba?

Wiele diet – szczególnie tych odchudzających – wyklucza z codziennego jadłospisu węglowodany, lub drastycznie je ogranicza. To nie jest dobry sposób na dietę na dobry humor, gdyż nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania również tych węglowodanów.

Ponadto należy dostarczać organizmowi również witamin z grupy B, dzięki którym otrzymujemy prawdziwy zastrzyk energii i które mają wpływ na regulację napięcia.

Dieta na dobry humor to też takie składniki jak magnez czy wapń. Ten pierwszy dostępny jest na przykład w orzechach, różnych nasionach czy też wszystkich zielonych warzywach. Wapnia możemy szukać w mleku a także w różnych jego przetworach takich jak ser czy jogurty.

Czego nie jeść przy diecie na dobry humor?

Oprócz listy składników poprawiających nastrój istnieje też taka, która dotyczy produktów, jakie powinniśmy wykluczyć z codziennej diety.

Jest wśród nich cukier! Być może wielu osobom wydaje się to dość dziwne, bo przecież dzięki zjedzeniu batonika nasz humor natychmiast się poprawia. To jednak bardzo złudne odczucie, gdyż przychodzi tylko na kilka chwil, po czym odchodzi w zapomnienie a nasz nastrój z prędkością światła szybuje w dół.

Udowodniono, że te osoby, które codziennie zajadają się słodyczami dużo szybciej się denerwują i wciąż brakuje im energii.

Do listy produktów, które źle wpływają na nasz nastrój, należy dopisać także herbatę i kawę – ale tylko mocną. No i oczywiście napoje procentowe. Wielbicieli żółtego sera może również zaskoczyć fakt, że lepiej jeść nabiał pod inną postacią.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie