5 sposobów na przechowywanie kosmetyków
Udostępnij Google News
Uroda

5 sposobów na przechowywanie kosmetyków

Większość kobiet kolekcjonuje kosmetyki. Często robimy to zupełnie nieświadomie, ale sterta nie zużytych do końca kremów, cieni do powiek, pomadek, tuszy czy szamponów rośnie w zastraszającym tempie. Zobacz, co warto wiedzieć o przechowywaniu kosmetyków tak, aby Ci jeszcze długo służyły.

1. Kosmetyki w łazience

Większość z nas przechowuje swoje kosmetyki w łazience, a to duży błąd. Warunki panujące na co dzień w tym pomieszczeniu, czyli wilgoć i wysoka temperatura, wpływają bardzo negatywnie na większość kosmetyków. W łazience można przechowywać mydła, żele pod prysznic, szampony do włosów czy odżywki. Tym kosmetykom nie zaszkodzi ani wilgotne powietrze, ani ciepło panujące w łazience. Pozostałe kosmetyki lepiej wynieść do innego pomieszczenia.

2. Słoiczki pełne niespodzianek

Słoiki to pojemniki idealnie nadające się do przechowywania pomocy kosmetycznych. Warto mieć w domu kilka różnej wielkości słoików, w których wspaniale będą się prezentowały waciki, płatki, gąbeczki do makijażu czy patyczki. Szczelne zamknięcie ochroni je przed wilgocią, jednak najlepiej te wszystkie kosmetyczne skarby umieścić w pokoju, zamiast w łazience.

3. Szuflada – idealna na kosmetyki do makijażu

Kosmetyki do makijażu najlepiej przechowywać w specjalnie do tego celu przygotowanej szufladzie. Obecnie w sklepach można kupić przegródki do szuflad, dzięki którym można w łatwy sposób posegregować wszystkie kosmetyki.

4. Lodówka – kremy i mleczka pod ochroną

Kremy, toniki czy mleczka to kosmetyki, które nie lubią wysokich temperatur. Jeśli przechowuje się je w ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach mogą się zepsuć. Dlatego kupując nowy kosmetyk w pierwszej kolejności należy przeczytać zalecenia producenta dotyczące jego przechowywania. Najczęściej tego typu kosmetyki powinny być przechowywane w temperaturze 5-15 stopni.

Jeśli wybrany przez Ciebie krem czy tonik wymaga przechowywania w chłodnym i ciemnym miejscu, to najlepiej włóż go do lodówki. Musisz jednak pamiętać, żeby nie wybierać najzimniejszego miejsca. Kosmetyki najlepiej czują się w pojemnikach na warzywa lub na półeczkach znajdujących się na drzwiach.

5. Kuferki na kosmetyki

Dla kobiet, które często się przemieszczają i lubią zabierać ze sobą wszystkie swoje kosmetyki – doskonałym rozwiązaniem są kuferki na kosmetyki. Dzięki wielu przegródkom zmieszczą się tam wszystkie niezbędne kosmetyki do pielęgnacji i makijażu. Duży kuferek na kosmetyki to także doskonały pomysł na przechowywanie kosmetyków w domu. Dzięki niemu zawsze będziesz wiedziała, co gdzie się znajduje.

Agnieszka

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie